Фейк помітив і розповів про нього у Twitter відомий британський журналіст і блоґер Еліот Хіґґінс

Міністерство оборони Росії намагалося підкласти свиню Пентаґону, однак його одразу піймали на створенні фейку.

14 листопада російське оборонне відомство розмістило в соцмережі Twitter допис із твердженням, що в його розпорядження надійшло «незаперечне підтвердження» забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів «ІДІЛ» для використання їх у просуванні американських інтересів на Близькому Сході. Також Міноборни РФ опублікувало фотографії, які нібито це доводять.

Фейк помітив і розповів про нього у Twitter відомий британський журналіст і блоґер Еліот Хіґґінс. Виявилось, що пропагандисти з російського Міноборони використали в якості доказів «співпраці» США з «ІДІЛ» кадри з комп’ютерної гри, видавши їх з фотографії.

«Міноборони Росії використовує кадри з комп’ютерних ігор як доказ того, що США співпрацює з «ІДІЛ», – коментує свій допис Хіґґінс і дає посилання на відео, яке ще в 2015 році розмістив на своєму каналі розробник відеоігор Byte Conveyor Studios, з якого і були взяті зображення.

«Це найкращий доказ того, що Міноборони Росії – брехуни. Вони взяли скрін-шоти з відеоігри і заявили, що це кадри, зроблені у певному місці й у певний час», – додав він.

Оборонне відомство РФ одразу видалило скандальний пост з Twitter.

Нагадаємо, у червні російський президент Владімір Путін вирішив похвалитися, як «російська авіація працює в Сирії» та продемонстрував фейкове відео режисеру Оліверу Стоуну, що зняв серіал про господаря Кремля. Насправді ж на відеозапису зафіксовано, як американський вертоліт «Апач» атакує талібів у Афганістані.