Джон Керрі
Керрі заявив, що Кемерон почувається «безсилим» та не може вести переговори про вихід Британії з ЄС

Рішення Великої Британії залишити Європейський Союз, можливо, ніколи не реалізується – Лондон не поспішає виходити із об’єднання. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, повідомляє AFP.

Виступаючи через день після переговорів з Прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, Керрі заявив, що британський лідер почувається «безсилим» та не може вести переговори про вихід, якого він не хоче.

«Це дуже складне розлучення», – сказав Керрі, який відвідав Даунінґ-стріт у понеділок.

За його словами, Кемерон сказав, що не хоче активувати статтю 50 Лісабонського договору, яка запустить дворічну процедуру виходу з ЄС.

«Кемерон почувається безсилим (…) адже він має піти і почати переговори, в які він не вірить, і він не розуміє, як це зробити. І, до речі, які і більшість людей, які проголосували за вихід», – сказав Керрі, маючи на увазі лідерів кампанії за Brexit, таких як колишній мер Лондона Борис Джонсон.

На запитання, чи означає це, що рішення про вихід Британії з ЄС може бути «відігране» і якщо так, то яким чином, Керрі сказав: «Я гадаю, є кілька способів».

Американські чиновники закликають до спокійної дискусії про вихід Британії з ЄС, які би призвели до угоди, що дозволить зберегти тісний зв’язок між Лондоном і Брюсселем.

Деякі лідери ЄС, однак, наполягають на тому, що Кемерон повинен швидко активувати статтю 50 і почати переговори про вихід, щоби покласти край політичній та економічній невизначеності.

Читайте: Лондон стане містом-державою?