У консервативній партії переконані, що суд у Люксембурзі повільно відбирає владу у британських судів і парламенту

Велика Британія прагне вийти з-під юрисдикції Європейського суду після Brexit. Цю ідею підтримують чимало законодавців з владної консервативної партії. 23 серпня британський уряд має оприлюднити відповідні пропозиції, повідомляє Euractiv.

«Ми вже давно зрозуміли, що при виході з ЄС ми припинимо пряму юрисдикцію Суду ЄС у Великій Британії», – сказав один з британських урядовців.

У документі британський уряд намагатиметься показати «приклади чинних способів вирішення суперечок у міжнародних угодах без Європейського суду».

«У документі досліджуватиметься безліч прецедентів, щоби продемонструвати, що є нормальним для ЄС досягати угод з третіми країнами без того, щоб Європейський суд з прав людини не мав прямої юрисдикції над ними», – заявив співрозмовник.

Варто зазначити, що проти Європейського суду виступають чимало законодавців у правлячій консервативній партії, які кажуть, що він повільно відбирає владу у британських судів і парламенту.

Але для ЄС суд у Люксембурзі є остаточним арбітром законодавства ЄС і повинен захищати своїх громадян, навіть тих, які живуть у Великій Британії.

Третій раунд переговорів Британія-ЄС відбудеться наступного тижня у Брюсселі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ