Заборона набуде чинності з 2040 року

Уряд Сполученого Королівства затвердив стратегію поліпшення якості повітря в державі. Заплановано з 2040 року заборонити усі автомобілі та вантажівки, що працюють на бензині та дизельному пальному. Про це повідомляє The Guardian.

Раніше мер Лондона Садік Хан запропонував виплачувати власникам старих дизельних автомобілів до 3,5 тисячі фунтів стерлінгів за те, щоби вони змінювали їх на машини з більш екологічними двигунами.

Для підтримки боротьби місцевої влади з викидами діоксиду азоту від дизельних автомобілів буде спрямовано 255 млн фунтів.

«Погана якість повітря є найбільшим екологічним ризиком для стану здоров’я населення в Великої Британії, і уряд має намір вжити рішучих дій в максимально стислі терміни», – пише видання з посиланням на слова представника британського уряду.

Заходи з охорони довкілля також можуть включати модернізацію автомобілів, щоби зробити їх більш чистими, зміни при проектуванні доріг, зміну роботи світлофорів, щоби робити викиди більш рівномірними.

Вважається, що із забрудненням атмосфери пов’язані приблизно 40 тисяч передчасних смертей у Великій Британії на рік. Також транспорт сприяє викидам парникових газів.

Традиційні транспортні засоби на викопному паливі досі складають близько 95% європейського ринку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ