Джонсон звинуватив Росію у створенні запасів нервово-паралітичних речовин

18 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Росія роками накопичувала смертельну нервово-паралітичну речовину, яка була використана при спробі отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля. Про це повідомляє ВВС.

У Британії стверджують, що це перший випадок використання такої хімічної зброї на території Європи з часів Другої світової війни.

«У нас насправді є докази того, що протягом останніх десяти років Росія не тільки досліджувала способи доставки нервово-паралітичних речовин з метою вбивства, але і створювала запаси «Новачка», – зазначив Джонсон.

19 березня у Британію прибуде група міжнародних експертів Організації із заборони хімічної зброї. Їм нададуть для дослідження зразки речовини, якою отруїли Скрипаля. Результати дослідження мають надійти вже за два тижні.

За словами очільника британського МЗС, якщо Росія створювала запаси нервово-паралітичних речовин, це становить порушення міжнародної Угоди про заборону хімічної зброї, підписантом якої є Москва.

Крім того, Джонсон додав, що пізніше Національна Рада з питань безпеки вирішить, які «додаткові кроки можуть бути здійснені» у цій справі. Також британський уряд розглядає можливість вживання заходів, націлених на російські статки у Британії. Деякі законодавці вже закликали прем’єр-міністра Терезу Мей заморозити приватні рахунки осіб, близьких до Путіна.

Читайте: РФ оголосила 23 британських дипломатів персонами нон ґрата