Поштова служба
Логотип Королівської поштової служби

Королівська поштова служба Британії відзначає 500-річний ювілей з дня заснування. На честь цього свята запрацював спеціальний сайт, присвячений її історії, передає ВВС.

На початку XVI століття король Генріх VIII посвятив у лицарі Брайана Тьюка і призначив його першим поштмейстером. Той почав створювати систему доставки, яка через кілька років покрила всю Британію, а згодом і весь світ.

Сьогодні в Королівській поштовій службі працюють близько 140 тис. співробітників.

Зазначимо, запровадження наклеюваної марки пов’язують з ім’ям англійського поштмейстера Роуленда Гілла, автора ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг 6 травня 1840 року в Англії. Вона  відома в історії філателії під назвою «чорний пенні», бо була надрукована чорною фарбою з номіналом в 1 пенні. Марка мала водяний знак у вигляді малої корони, на ній було зображено портрет тодішньої королеви Великої Британії Вікторії. Зубці, як і назва країни були відсутні.

Перші марки не перфорували, їх відрізали ножицями. Перфорувальну машину винайшов працівник Дублінського поштамту Генрі Арґер у 1854 році.

В Україні поштові марки вперше з’явилися в 1918 році. Творцями сюжетів цих мініатюр були видатні художники-графіки Георгій Нарбут і Антін Середа. Після цього майже 70 років Україна була без власних марок, хоча ще в 1974 році стала членом Всесвітнього поштового союзу. І лише з 1992 року в нашій державі почали друкувати власні марки.

Читайте: Креатив по-британськи: місцева пошта випустила марки з героями «Зоряних воєн»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ