Тереза Мей не уточнила, про яку суму йдеться

Британський прем’єр Тереза Мей дала зрозуміти, що країна «сплатить рахунок за розлучення» з ЄС. При цьому вона не стала уточнювати, про яку суму йдеться, пише Європейська правда.

«Я дуже добре розумію, чого очікують люди тут, у Британії, але ми законослухняна нація і будемо виконувати взяті на себе зобов’язання», – заявила Мей.

Також, за словами прем’єра, в ЄС є окремі програми, членом яких Британія хотіла би лишатися, оскільки вони відповідають національним інтересам країни.

Раніше низка міністрів уряду Великої Британії, що підтримують Brexit, закликали канцлера скарбниці Філіпа Гаммонда не визнавати вимог Євросоюзу про виплату 50 млрд. фунтів (60 млрд. євро) за вихід з ЄС.

Нагадаємо, 29 березня президент Європейської ради Дональд Туск отримав від повіреного у справах Британії листа про формальний початок процедури Brexit. Таким чином, офіційна процедура виходу королівства зі складу об’єднання розпочалася.

У свою чергу, Європарламент готує резолюцію, яка має стати першою офіційною відповіддю для Британії.

«На одинадцяти сторінках Мей попереджають про те, що ЄС активно захищатиме свої політичні, фінансові та соціальні інтереси, і що позиція Великої Британії навіть у перехідний період не буде настільки позитивною, як сьогодні», – повідомляє The Guardian.

У копії резолюції Європарламенту йдеться, що Британія не отримає угоду про вільну торгівлю з ЄС в найближчі два роки.

У тексті зазначається, що майбутня угода між Європейським Союзом та Великою Британією «може бути укладена лише після того, як Велика Британія вийде з ЄС».

Крім того повідомляється, що перехідний стан для того, щоби пом’якшити вихід з блоку після 2019 року, може тривати не більше 3 років.

Згідно із копією документу, Суд ЄС нестиме відповідальність за врегулювання будь-яких правових труднощів у перехідний період.

У найближчі тижні пройде голосування щодо резолюції про Brexit.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ