Два роки тому кожен англієць в середньому приносив додому з супермаркетів 140 пакетів на рік

Жителі Великої Британії масово відмовляються від поліетиленових пакетів після запровадження плати за них – за кожний доводиться викласти 5 пенсів, тобто майже 2 гривні.

Плату за пакети британська влада запровадила 2016 року. Причому Англія стала останнім із чотирьох регіонів Сполученого Королівства, де набуло чинності подібне нововведення.

Зібрані гроші йдуть на благодійні потреби. За два роки вдалося зібрати понад 66 мільйонів фунтів стерлінгів.

Варто зазначити, що два роки тому кожен англієць в середньому приносив додому з супермаркетів 140 пакетів на рік. Зараз цей показник знизився до 25. Таким чином використання пакетів в Англії скоротилось на 83%.

Нагадаємо, раніше у Франції також заборонили використання в універмагах та супермаркетах одноразових поліетиленових пакетів. Міністерство екології країни видало відповідну постанову, яка набула чинності з 1 січня 2016 року, та є реакцією на вимогу Європейської комісії.

Поліетиленові пакети потрапили під заборону і в Марокко. З 2016 року в країні офіційно не дозволяється їхній імпорт, виробництво, продаж і поширення.

До слова, європейці використовують до 99 млрд поліетиленових пакетів на рік. У 2010 році кожен громадянин ЄС використовував 198 поліетиленових пакетів, 90% з яких були малими пакетами з тонкого пластика, які не використовуються повторно і швидше потрапляють у навколишнє середовище.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ