Юристи ЄС наполягали на тому, що Британія потребує голосування держав-членів для того, щоби відмовитися від виходу з ЄС

Велика Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Євросоюз. Про це йдеться у рішенні Суду ЄС, ухваленому 10 грудня, передає Європейська правда

«У сьогоднішньому рішенні суд постановив, що коли держава-член повідомляє Європейську Раду про свій намір вийти з Європейського Союзу, як це зробила Велика Британія, ця країна-член має право відкликати це повідомлення в односторонньому порядку», – йдеться у повідомленні на сайті суду.

Суд також визначив, що можливість відкликання існує, поки угода про вихід, укладена між ЄС та цією державою-членом, не набере чинності, або, якщо така угода не буде укладена впродовж двох років з дати повідомлення про намір вийти з ЄС, і не сплив термін будь-якого можливого продовження.

«Відкликання повинно бути вирішене за демократичним процесом відповідно до національних конституційних вимог. Це однозначне та безумовне рішення повинно бути надіслано у письмовій формі до Європейської Ради. Таке відкликання підтверджує членство в ЄС відповідної держави на умовах, які не змінюються щодо її статусу держави-члена та призводять до завершення процедури виходу», – йдеться у рішенні суду.

Юристи Євросоюзу наполягали на тому, що Британія потребує голосування держав-членів для того, щоби відмовитися від виходу з ЄС, хоча Лондон і заявляв, що Суд ЄС може не розглядати подібне питання, оскільки воно гіпотетичне.