Велика Британія відреагує на активність Кремля в арктичному регіоні

2019 року Велика Британія відправить 800 військовослужбовців на нову військову базу на півночі Норвегії. Про це заявив британський міністр оборони Ґевін Вільямсон в інтерв’ю The Telegraph.

За словами очільника британського Міноборони, цей крок Лондон робить у рамках стратегії оборони Арктики від російської загрози. Крім того, Британія таким чином відреагує на активність Кремля в арктичному регіоні, яка зросла останніми роками.

Зокрема, Вільямсон підкреслив, що Росія відновила роботу над військовими базами, що залишилися з часів СРСР, і збільшила активність підводних човнів у регіоні до рівня, близького до того, який був за часів «холодної війни».

Крім британців, на новій військовій базі розмістяться військовослужбовці Норвегії, США та Нідерландів. У жовтні й листопаді будуть проведені найбільші з часів «холодної війни» військові навчання НАТО, у яких братимуть участь 40 тисяч солдатів і офіцерів з 30 країн Альянсу і їхніх партнерів, а також 130 літаків, 70 кораблів і понад 10 тисяч транспортних засобів. Під час маневрів буде відпрацьовуватися сценарій вторгнення біля берегів Норвегії.

Читайте: У Британії перевірять 700 росіян, які купили британську візу за 1 млн фунтів