Парламент Великої Британії ухвалив рішення про призупинення процедури Brexit. Депутати підтримали відтермінування виходу з ЄС, попри позицію прем’єр-міністра Терези Мей. Чи можливо, що Британія змінить курс? Про це кореспондент видання InfA запитав експерта аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрія Олійника.

Як відомо, Палата громад британського парламенту підтримала можливість звернення до центральних структур ЄС для відтермінування Brexit після 29 березня. Це рішення уряд подав як компромісне, позаяк раніше депутати вдруге відхилили угоду про Brexit (в редакції уряду й офіційного Брюсселя), як і можливість виходу без будь-якої угоди. Уряд згоден на паузу, але вже за кілька місяців питання знову постане.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей

«На боці прем’єр-міністра Терези Мей – рішення референдуму і думка більшості британського суспільства, що, ймовірно, посилюватиметься з огляду на кризу в ЄС. Тепер же Мей звертатиметься до учасників Саміту ЄС, запланованого на 21-22 березня. А це означає і участь британців у виборах до Європарламенту, до прив’язуватиме Лондон до Брюсселя ще на одну каденцію.

Як бачимо, істеблішмент всіляко опирається виходу з євроструктур, особливо ліві – партія лейбористів. Сподіваються, що народ передумає і результати референдуму можна буде переглянути.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін, відомий своїми крайньо-лівими поглядами й палкою любов’ю до Росії

Але процес виходу Британії з ЄС – неминучий. З надто складними викликами зіткнулася Європа. І виходу з кризи у найближче десятиліття не проглядається. Що швидше депутати це зрозуміють – то краще навіть для самих лівих. Інакше сувора дійсність розіб’є рештки ліволіберальних ілюзій, навколо яких і обертається весь єврооптимізм останні кілька десятиліть», – вважає експерт.

 

Читайте: Експерт: Меркель чи Порошенко – хто ж насправді проти кораблів НАТО на Азові?