Сам голова НОК України заперечує звинувачення ЗМІ

Український спортсмен, глава Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка потрапив у корупційний скандал. Про це пише французька газета Le Monde у статті «Підозри у корупції в МОК: небезпечні зв’язки Сергія Бубки», передає Українська правда.

За даними видання, Сергій Бубка причетний до укладення корупційної угоди. У незаконній схемі також фігурують син колишнього глави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Ламіна Діака Папа Массата Діака, колишній президент Всеросійської федерації легкої атлетики, екс-скарбник IAAF Валєнтін Балахнічев і члени Міжнародного олімпійського комітету.

Згідно з документами, на які посилається видання, 18 червня 2009 року Бубка перевів 45 тисяч доларів офшорній компанії New Mills Investments, бенефіціаром якої тоді був Балахнічев. А незадовго до переказу коштів Бубкою New Mills Investments перерахувала таку ж суму – 45 033 доларів – компанії Папа Массата Діака Pamodzi Sports.

Про викриття найбільшої корупційної угоди підкупу членів IAAF і МОК, які брали участь у виборах міст, які будуть приймати великі спортивні змагання, стало відомо напередодні.

Зокрема, йшлося про визначення проведення літніх Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро і права на Олімпіаду-2020 для Токіо.

Балахнічев уже назвав інформацію про зв’язок переказу грошових коштів старшим віце-президентом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) Сергієм Бубкою з проведенням Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро нонсенсом.

«Перерахування коштів Бубкою ніяк не пов’язане з проведенням Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Взагалі дивно думати, що я можу якимось чином вплинути на рішення будь-кого з членів МОК з проведення Олімпійських ігор. Це просто нонсенс», – заявив він.

За словами Балахнічева, преса вигадала це, щоби нашкодити Сергію Бубці.

«Переказ коштів був пов’язаний з розширенням проведення «Зірок жердини» (легкоатлетичний турнір зі стрибків із жердиною, який проводився в Донецьку з 1990 року, – ред.), з чим я допомагав Сергію. Ми намагалися збільшити кількість цих змагань», – стверджує росіянин.

Президент НОК України також прокоментував звинувачення, поширені ЗМІ. Зокрема, він підтвердив слова Балахнічева.

«Я повністю заперечую, що зробив щось незаконне. Виплати Балахнічеву проводилися в якості оплати за послуги у зв’язку з розвитком турніру зі стрибків з жердиною «Зірки жердини», – заявив Бубка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ