У Люксембурзі Петер Сіярто знову заявив про порушення прав нацменшин в Україні

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто не полишає ідеї вставити палиці в колеса євроінтеграції України. На наступному засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС угорський посадовець ініціює розгляд питання порушення Україною Угоди про асоціацію через закон про освіту. Про це він заявив 16 жовтня в Люксембурзі перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, повідомляє УНІАН.

«Від того часу, як український парламент ухвалив закон про освіту (…) у сусідніх з ЄС країнами є брутальне порушення прав людини. Вони відібрали право у всіх меншин використовувати їхню рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років. Це – брутальне порушення прав людини, брутальне порушення прав меншин, і це брутальне порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже надзвичайно», – зазначив він.

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород 10 жовтня  заявив, що на засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту. Глава МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 12 жовтня за підсумками термінових дебатів, що пройшли у Парламентській Асамблеї Ради Європи з приводу українського закону про освіту, євроінституція ухвалила рішення з рекомендаціями для України. Причому ПАРЄ підтримала більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.

Читайте: Естонія не підтримає ініційований Угорщиною перегляд Асоціації з Україною