Петер Сіярто вчергове заявив, що закон про освіту порушує права угорців 

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявляє, що Україна має залишити угорців у спокої попри війну з Росією. Мовляв, Київ ображає угорців, вважаючи, що на Закарпатті можуть бути сепаратистські настрої. Про це високопосадовець повідомив в ефірі одного з українських телеканалів, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України, але ваша війна з Росією не може і не має бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців»,– зазаначив Сіярто.

За його словами, Угорщина і надалі підтримуватиме територіальну цілісність України, оскільки це «важливіше, ніж усі проблеми», але Угорщина не розглядає це як виправдання для порушень двосторонніх зобов’язань України.

«Я сподіваюся, що колись в майбутньому, це буде вирішено і тоді ми зможемо повернутись до атмосфери, яку ми мали перед вереснем минулого року (ухвалення закону про освіту, – ред.), – додав міністр закордонних справ Угорщини.

Сіярто зазначив, що сприймає як образу те, що є українці, які вважають, що Угорщина схвалює окупацію частини території країни.

«Це дійсно мене ображає», – підкреслив він.

Також міністр МЗС Угорщини додав, що не розуміє, чому українці висловлюють побоювання, що на заході країни можуть бути сепаратистські настрої на користь Угорщини.

«Ну, у вас війна, але залиште угорців у спокої. Мені здається, що це дуже погано, що ви звинувачуєте угорців, або ображаєте угорців через те, що у вас війна з Росією», – додав він.

Крім того, Сіярто підкреслив, що Угорщина була найсильнішим прихильником безвізового режиму України з ЄС. Також міністр закордонних справ Угорщини поклав надії на переговори щодо початкової освіти з Україною в липні.