Іванна Климпуш-Цинцадзе: У штаб-квартирі Альянсу дії Угорщини сприймають як неприйнятну поведінку

Угорська влада підтверджує свої погрози щодо блокування ініціатив України в НАТО. Про це під час візиту до штаб-квартири Північноатлантичного альянсу заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Європейська правда.

За її словами, користуючись тим, що в НАТО діє принцип консенсусу, Будапешт «по суті, блокує ефективний розвиток (і виконання) тих речей, які були наперед заплановані між Україною й НАТО».

«Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини, яку вона демонструє через незадоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог розбиваються через неготовність до діалогу угорської сторони», – заявила вона.

Климпуш-Цинцадзе визнала, що терміновий візит до штаб-квартири Альянсу міністра освіти та науки Лілії Гриневич був викликаний саме цією проблемою.

Віце-прем’єрка стверджує, що українська сторона має підтримку з боку секретаріату Альянсу. З іншими членами НАТО, які від початку висловлювали стурбованість через мовну норму, розпочався діалог, і лише Угорщина обрала шлях блокування.

«В штаб-квартирі це сприймається як неприйнятна поведінка, й Альянс сам зацікавлений у тому, щоби це питання було вирішене», – стверджує вона.

Климпуш-Цинцадзе розраховує, що під час дискусії всередині НАТО Будапешт переконають відмовитися від блокади.

«У НАТО є досвід вирішення складних внутрішніх конфліктів між державами-членами НАТО. Тому я сподіваюся, що буде достатньо бажання й волі країн-членів НАТО, які можуть розмовляти з Угорщиною з позиції резону», – заявила вона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто погрожував ініціювати перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у зв’язку з тим, що новий закон України «Про освіту» суттєво порушує принципи цього документа.

Голова угорського МЗС переконаний, що український закон створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.

Також Петер Сіярто заявляв, що Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити український закон «Про освіту», який набув чинності 28 вересня.

Зазначимо, висновки Венеційської комісії щодо закону України «Про освіту» очікуються приблизно 11 грудня.