Іванна Климпуш-Цинцадзе: У штаб-квартирі Альянсу дії Угорщини сприймають як неприйнятну поведінку

Угорська влада підтверджує свої погрози щодо блокування ініціатив України в НАТО. Про це під час візиту до штаб-квартири Північноатлантичного альянсу заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Європейська правда.

За її словами, користуючись тим, що в НАТО діє принцип консенсусу, Будапешт «по суті, блокує ефективний розвиток (і виконання) тих речей, які були наперед заплановані між Україною й НАТО».

«Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини, яку вона демонструє через незадоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог розбиваються через неготовність до діалогу угорської сторони», – заявила вона.

Климпуш-Цинцадзе визнала, що терміновий візит до штаб-квартири Альянсу міністра освіти та науки Лілії Гриневич був викликаний саме цією проблемою.

Віце-прем’єрка стверджує, що українська сторона має підтримку з боку секретаріату Альянсу. З іншими членами НАТО, які від початку висловлювали стурбованість через мовну норму, розпочався діалог, і лише Угорщина обрала шлях блокування.

«В штаб-квартирі це сприймається як неприйнятна поведінка, й Альянс сам зацікавлений у тому, щоби це питання було вирішене», – стверджує вона.

Климпуш-Цинцадзе розраховує, що під час дискусії всередині НАТО Будапешт переконають відмовитися від блокади.

«У НАТО є досвід вирішення складних внутрішніх конфліктів між державами-членами НАТО. Тому я сподіваюся, що буде достатньо бажання й волі країн-членів НАТО, які можуть розмовляти з Угорщиною з позиції резону», – заявила вона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто погрожував ініціювати перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у зв’язку з тим, що новий закон України «Про освіту» суттєво порушує принципи цього документа.

Голова угорського МЗС переконаний, що український закон створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.

Також Петер Сіярто заявляв, що Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити український закон «Про освіту», який набув чинності 28 вересня.

Зазначимо, висновки Венеційської комісії щодо закону України «Про освіту» очікуються приблизно 11 грудня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ