Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пропонує Україні укласти угоду про захист національних меншин. Про це він заявив після бесіди з українським колегою Павлом Клімкіним у кулуарах Вашршавського безпекового форуму, передає прес-служба угорського уряду.

Згідно з оголошеною пропозицією, дві країни повинні утримуватися від політики, яка могла б призвести до асиміляції національних меншин і зміни національного складу в певному регіоні.

За словами Сійярто, українська сторона обіцяла розглянути пропозицію. Міністр висловив сподівання, що Будапешт і Київ обговорять деталі пропозиції під час чергової зустрічі в Мілані, яка запланована на 7 грудня.

«Зрозуміло, що шлях до відновлення довіри між двома країнами має бути досягнутий невеликими кроками», підкреслив міністр МЗС Угорщини.

Він зазначив, що вважає позитивним те, що петицію із закликом до депортації представників угорської національної меншини з Закарпаття вилучили з веб-сайту українського парламенту.

«Ми також вважаємо надзвичайно позитивним те, що українська сторона сприйняла серйозно той факт, що це питання цілком недоречне у Європі 21 століття», – додав Сійярто.

За його словами, українська та угорська сторона досягли домовленості про те, що Київ призначить посадовця, відповідального за транскордонне економічне співробітництво. В інтересах забезпечення плавного продовження Програми економічного розвитку Закарпаття заступник міністра закордонних справ Левенте Мадьяр та призначений український чиновник зустрінуться найближчим часом.