Дії Угорщини мають обговорити президент Петро Порошенко і Генсек НАТО Єнс Столтенберґ

Угорщина заблокувала проведення засідання комісії «Україна – Організація Північноатлантичного договору (НАТО)» з питань оборони, що мало відбутися 14-15 лютого. Про це повідомив посол України при НАТО Вадим Пристайко, пишуть Українські новини.

«Це не перший раз, коли Угорщина блокує проведення засідання комісії «Україна – НАТО» на рівні міністрів. І Угорщина взяла це на озброєння й заявила офіційно, що вона буде блокувати всі заходи, які проводяться рівнем вище, ніж рівень послів – тобто мій рівень. Цього разу жертвою стало засідання на рівні міністрів оборони, що, на нашу думку, є абсолютно неприйнятним з огляду на те, що востаннє міністри в такому форматі зустрічалися з нашим міністром у 2016 році», – сказав Пристайко.

Посол додав, що союзники Альянсу також не задоволені ситуацією, що склалася.

«Мені відомо, що 11 послів країн членів-НАТО надіслали листа на адресу свого угорського колеги, в якому сказано, що НАТО не є «сценою для розігрування такої драми». Для цього існує – і ми використовували цей механізм – Венеційська комісія, що надала свої рекомендації, які Україна зобов’язалася виконати. Ми вірили, що угорська сторона розуміє, що це єдиний авторитетний орган, до думки якого прислухаються», – додав він.

Крім того, Пристайко повідомив, що на наступному тижні (12-18 лютого) очікується, що це питання буде порушено Президентом Петром Порошенком під час його зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом.

Як відомо, через український закон «Про освіту», що набув чинності 28 вересня 2017 року, Угорщина заявила, що має намір блокувати будь-які євроінтеграційні ініціативи України через мовні норми нової редакції закону.

Нагадаємо, Венеційська комісія ухвалила рішення щодо скандальної мовної статті нового українського закону «Про освіту». Експерти не підтримали звинувачення офіційного Будапешта до Києва та прийняли аргументацію української сторони щодо закидів, нібито ст. 7 закону звужує права представників нацменшин.