Невідомі обмалювали будівлю Інституту нацпам’яті Польщі

Будівлю Інституту національної пам’яті Польщі, що у Варшаві, невідомі обмалювали ґрафіті на підтримку голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича, проти якого відкрито кримінальну справу за обвинуваченням у «публічній зневазі польського народу». Світлини написів, зроблених на будівлі інституту, опублікував у Facebook журналіст Ігор Ісаєв.

На будівлі червоною фарбою зробили кілька написів польською мовою. У перекладі ці написи звучать так: «Ви ганьбите Польщу», «За доктора Купріяновича» та «Шарек, брехуне, історія тебе засудить».

Нагадаємо, проти Купріяновича відкрито справу за статтею Кримінального кодексу про «публічну зневагу польського народу або Республіки Польща», якою передбачено покарання у вигляді до трьох років позбавлення волі.

До прокуратури звернувся люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства у виступі під час пам’ятних заходів у Сагрині, присвячених вшануванню пам’яті українців, вбитих під час акцій польського підпілля 1944 року, міг образити польський народ.

Читайте: Антибандерівський закон у дії: в Польщі порушили справу проти українського історика