Шокін, Порошенко
Делегація Бундестаґу радитиме Петру Порошенку звільнити Генпрокурора Віктора Шокіна

Делегація Бундестаґу, яка перебуває цього тижня в Києві, порушуватиме кадрові питання під час спілкування з українським президентом. Зокрема, Петру Порошенку порадять прибрати перепону на шляху реформ, якою є особа Генпрокурора Віктора Шокіна. Про це заявили голова комітету Бундестаґу з питань ЄС Гунтер Кріхбаум (ХДС/ХСС) та депутат Норберт Шпинрат (СДПГ), інформує Європейська правда.

«З особою нинішнього Генпрокурора реформа прокуратури, яка відбувається, не може вважатися надійною», – заявив Шпинрат.

У свою чергу, Ґунтер Кріхбаум на уточнююче запитання відповів, що на зустрічах в Києві «порушувалося питання» про кадрове розв’язання проблеми.

«Звичайно, ані я, ані будь-хто інший не наважиться судити про ситуацію здалеку, з Німеччини. Хоча тема ГПУ та постать Генпрокурора була мені відома ще з Берліна», – наголосив Норберт Шпинрат.

«Якщо успіху реформ перешкоджає якась особа, то ми відчуваємо свій обов’язок поділитися порадами на зустрічах, які у нас ще будуть в Києві», – зазначив він.

«Ми дамо пораду тим, з ким зустрінемося, і ця порада буде дружньою, вона буде на користь України», – підкреслив Кріхбаум. Водночас відмова від «розв’язання проблеми» зашкодить керівництву країни, додав Шпинрат.

«Якщо суб’єкт ухвалення рішень всупереч порадам всіх, всупереч думці української громадськості, не ухвалить необхідне рішення, то рано чи пізно буде покараний за це. В умовах демократії все одно знайдеться варіант розв’язання проблеми», – переконаний він.

Читайте: «Безпрецедентна реформа» Шокіна – лише косметичні зміни

Як відомо, робота Генерального прокурора Віктора Шокіна неодноразово піддавалася критиці. Невдоволення висловлювали й американські високопосадовці. Зокрема, на відкритті конференції бізнес-ради «США-Україна» в Києві, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що ГПУ має припинити підривати реформи і захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах. А 7 грудня Віце-президент США Джозеф Байден, який перебував з офіційним візитом у Києві, заявив, що  Віктор Шокін має піти у відставку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ