Парламентаря підозрюють у хабарництві

З народного депутата Борислава Розенблата, якого підозрюють у хабарництві, 17 жовтня зняли електронний засіб контролю у зв’язку із закінченням строку дії обов’язків, які були покладені на нього судом. Про це заявив сам парламентар, передає УНН.

«Так. Сьогодні зняли браслет», – сказав Розенблат, відповідаючи на запитання, чи повернули йому паспорти і зняли з нього електронний браслет.

При цьому він зазначив, що слідчі не проводять з ним жодних слідчих дій.

Нагадаємо, 19 червня детективи НАБУ за процесуального керівництва САП затримали сімохосіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. Була встановлена ймовірна причетність двох народних обранців – Максима Полякова та Борислава Розенблата. Ця операція відбувалась за співпраці з ФБР США. Слідство встановило щонайменше п’ять епізодів злочинної діяльності, в результаті якої затримані особи, які, діючи в інтересах вказаних народних депутатів, отримали від представника іноземної компанії неправомірну вигоду на загальну суму понад 300 тис. дол.  Ці кошти використано для ініціювання депутатами змін до законів, підготовки законопроектів та їхнього внесення до Верховної Ради, незаконного впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, суду та прокуратури з метою безперешкодного ухвалення рішень на користь зазначеної іноземної компанії.

21 червня 2017 року Генеральний прокурор України вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт двох народних депутатів – Максима Полякова та Борислава Розенблата.

7 липня під час розгляду регламентним комітетом Верховної Ради подання ГПУ щодо притягнення до відповідальності Розенблата Генпрокуратура та САП продемонстрували відеодокази вимагання та зловживання службовим становищем парламентарем.

11 липня депутати Верховної Ради більшістю голосів підтримали подання Генпрокурора про зняття недоторканності з нардепа Борислава Розенблата та його колеги з «Народного фронту» Максима Полякова.

18 липня суддя Солом’янського районного суду Києва Світлана Кушнір обрала для депутата Розенблата запобіжний захід у вигляді застави 7 мільйонів ​​гривень.

21 липня правоохоронці одягли на нардепа електронний браслет стеження.