Сторони конфлікту на фабриці «ЖЛ» домовилися щодо вирішення суперечки в суді
Сторони конфлікту на фабриці «ЖЛ» домовилися щодо вирішення суперечки в суді

Конфлікт на фабриці «Житомирські ласощі» вирішуватимуть в судовому порядку. Сторони корпоративної суперечки домовилися поки що не розголошувати деталей конфлікту, передає УНІАН.

11 і 12 січня спеціальна робоча група у міськраді домовилась, що близько тисячі тонн продукції фабрики на суму майже 100 млн. гривень реалізують, щоби вона не псувалася. Виручені кошти спрямують на виплату боргів із зарплати працівникам, оплату енергоносіїв та обслуговування кредитів.

Як повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Житомирській області, представники обох сторін конфлікту спільно оглянули опломбовані цехи, підсобні та складські приміщення, адміністративну будівлю фабрики, а тоді передали їх під охорону правоохоронцям.

Як відомо, 5 січня сторони конфлікту, який триває з 2010 року, підписали меморандум про правове врегулювання ситуації. Під документом поставили підписи керівник ЗАТ «Житомирські ласощі» Олександр Рогаль та голова наглядової ради ТДВ «ЖЛ» Ігор Бойко.

При цьому Бойко стверджує, що Рогаль діє не самостійно, а представляє інтереси впливового нардепа від «Народного фронту», екс-голови Адміністрації президента Сергія Пашинського. У свою чергу, Пашинський наполягає, що фабрику «вкрали в американських інвесторів» Бойко та Андрій Портнов, який працював у адміністрації Віктора Януковича.

Зауважимо, що під американскими інвесторами мають на увазі громадян США Юрія Лещинський (народився у Києві, мешкає в Нью-Йорку), Романа Кацнельсона та Аркадія Воловика. Ігор Бойко також має громадянство Сполучених Штатів.

Меморандум було підписано після загострення ситуації перед Новим роком. Термін його дії завершується 12 січня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в останній день минулого року учасники конфлікту забарикадувалися в приміщенні підприємства та біля нього, протестуючи проти зміни керівництва.

У ніч на 5 січня група невідомих осіб намагалася потрапити до приміщень фабрики. Виникла сутичка з представниками іншої сторони конфлікту. На території фабрики та поблизу поліція затримала 134 особи, яких доставили до поліції. Серед затриманих жителі різних областей, 90% – мають судимості або є фігурантами кримінальних проваджень. Було виявлено та вилучено зброю.

До врегулювання конфлікту об’єкт охоронятиме Національна поліція.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ