Зловмисники утримували 46-річного потерпілого проти його волі у господарському приміщенні в Яготині

Столичні правоохоронці затримали викрадачів киянина – чоловіка понад рік насильно утримували в орендованому будинку на Київщині та вимагали від нього передачу майна. Розслідуються кримінальні провадження за фактом незаконного позбавлення волі та вимагання. Про це повідомляє прес-служба поліції Києва.

«До Подільського управління поліції звернувся 47-річний чоловік та повідомив, що протягом тривалого часу його утримували у будинку проти волі, погрожували пістолетом, били та відібрали документи на квартиру. Зрештою йому вдавалося декілька разів втекти, але згодом зловмисники його знаходили», – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що в лютому 2018 року злочинці, скориставшись інформацією про самотнього та соціально незахищеного чоловіка, у власності якого є двокімнатна квартира у Подільському районі Києва, підстерегли його біля будинку та викрали.

Понад рік, до березня 2019 року, зловмисники утримували 46-річного потерпілого проти його волі у господарському приміщенні в Яготині.

Під час незаконного утримання чоловіка постійно били металевою трубою та прутами, и змусити його підписати документи на відчуження його житла.

Чоловіку вдавалося декілька разів втекти, але згодом зловмисники його знаходили і викрадали знову.

В результаті проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці викрили зловмисників.

Під час санкціонованого обшуку у приватному будинку, де утримували заручника, було виявлено та вилучено мобільні телефони, наркотичні засоби, документи, знаряддя для завдання тілесних ушкоджень: молотки, спеціально оснащені палиці, ножі та бойові патрони.

Злочин скоїла сімейна пара жителів Київщини, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності.

Слідчі Подільського управління поліції оголосили зловмисникам. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До Подільського районного суду Києва прокуратура подала клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Крім того, з метою недопущення порушення права власності потерпілого за клопотанням місцевої прокуратури на його квартиру накладено арешт.

Відносно самого потерпілого вжито заходів безпеки.