Крету
Британія – країна-чистий донор, повідомила Крету

Вихід Великої Британії з Євросоюзу спричинить скорочення річного бюджету ЄС на 15% із 2020 року. Про це заявила Європейський комісар з питань регіональної політики Коріна Крету.

Лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі у вівторок обговорять підсумки референдуму про вихід королівства з ЄС. Британія – країна-чистий донор, значна частина її внесків до бюджету ЄС іде на підтримку фермерів і бідних регіонів по всьому блоку.

«Регіональна політика найближча до людей. Вона найбільш відчутна, оскільки помітно, як європейські фонди змінюють їхнє життя, тому з цієї точки зору я стурбована, адже очевидно, що вихід Британії призведе до зниження бюджету ЄС після 2020 року приблизно на 15%», – сказала Крету в ефірі бельгійського телеканалу Digi24 TV.

«Ми повинні повернутися до тих цінностей, які лягли в основу ЄС, відповідальності та солідарності з усіма», – додала єврокомісар.

Водночас єврокомісар з економіки та фінансів П’єр Московісі заявив, що вихід острівної держави з Євросоюзу не призведе до рецесії в ЄС.

«Як і раніше, зберігається невизначеність, з якою потрібно буде працювати, але ми не очікуємо сильних потрясінь або кризи», – сказав він в інтерв’ю Bloomberg TV.

За словами єврочиновника, у Євросоюзу є необхідні інструменти для забезпечення фінансової стабільності, особливо з урахуванням готовності центральних банків до співпраці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ