Charlie Hebdo підготував спецвипуск до річниці нападу на редакцію
Charlie Hebdo підготував спецвипуск до річниці нападу на редакцію

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo до річниці нападу на редакцію помістить карикатуру «Бога-вбивці» на обкладинку спецномеру. Ідею вже розкритикували у Франції, передає BFM TV.

Зазначається, що на обкладинці видання буде чорно-білий малюнок, що зображає бородатого сивого старця в довгополому вбранні та сандалях, з автоматом Калашникова за спиною та зі слідами крові на бороді, рукавах і на одязі.

За два дні до виходу номера, головна карикатура спецвипуску викликала неоднозначну реакцію, зокрема, з боку релігійних організацій.

«Я хочу нагадати, що ми тоді висловили підтримку, засудили ці теракти, виходили на маніфестації на знак солідарності. Думаю, що ця редакційна стаття, яка повинна вийти в середу, – це щось дуже жорстоке і образливе щодо релігії», – зазначив представник французького Національного центру з боротьби з ісламофобією Абдалла Зекрі.

Автором нової карикатури став художник Рісс, який під час теракту рік назад в редакції Charlie Hebdo отримав серйозні поранення. Крім цього малюнка в спецвипуску, який готується до друку, за його підписом вийде і редакційний антирелігійний коментар.

У ньому Рісс нагадує, що в 2006 році, коли Charlie Hebdo опублікували перші карикатури на пророка Мухаммеда, ніхто не міг подумати, що «одного разу все це закінчиться насильством». «Проте вже тоді багато хто сподівався, що в один прекрасний день нас поставлять на місце. Так, багато хто сподівався, що нас уб’ють», – написав Рісс.

Додамо, що спецвипуск Charlie Hebdo, приурочений до першої річниці теракту 7 січня 2015 року, вийде в продаж вже у середу тиражем в 1 млн. примірників за звичайною ціною в 3 євро. В спецномері міститиметься вдвічі більше сторінок ніж зазвичай – 32 проти 16.

Нагадаємо, 7 січня 2015 року у Парижі було вчинено озброєний напад на редакцію французького журналу Charlie Hebdo, відомого своєю гострою соціально-політичною сатирою та карикатурами на ісламську тематику. У результаті атаки загинули 12 осіб, зокрема двоє полісменів, щонайменше 10 дістали поранення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ