На чеському ринку праці не вистачає робочої сили

Чехія планує збільшити квоти на залучення іноземної робочої сили. Передусім йдеться про кваліфікованих робітників з України. Про це свідчить повідомлення на сайті МЗС Чеської Республіки, передає Укрінформ.

«Це відповідь на ситуацію на чеському ринку праці та проблеми чеських роботодавців з наймом робочої сили», – наголошується у пвідомленні.

У випадку України пропонується збільшити діючу річну квоту в 9,6 тис. заявок на 10 тис. заявок на рік – до 19,6 тис. З них, згідно з рішенням Кабінету від 21 серпня 2017 року, півтори тисячі українців залучатимуться в сільськогосподарську сферу.

Крім того, уряд вважає за доцільне встановлення щорічних квот для робітників з Монголії та Філіппін – по тисячі осіб.

Уряд ставить за мету перед чеськими закордонними дипломатичними установами, серед іншого, також скоротити час обробки заявок. Посольства та генеральні консульства країни вже отримали відповідні розпорядження.

Раніше цього тижня Союз роботодавців Чехії, Торгово-промислова палата Чеської Республіки та Конфедерація чеської промисловості звернулися з листом до уряду в Празі, в якому закликали спростити процедуру найму робочої сили з України. У листі зазначалося, що в країні зараз 132 тисячі відкритих вакансій, головним чином мова йде про сферу ІТ, будівництво, промисловість, електроніку, авто- та машинобудування.

Нагадаємо, як свідчить дослідження, близько 70% українських заробітчан у Польщі – це «сині комірці». Вони працюють на будмайданчиках, у виробничих цехах, в очисній промисловості, виконуючи досить просту роботу після короткого навчання. Водночас лише 5% українців – це «білі комірці», які займаються інтелектуальною працею.

Читайте: З 2018 року Польща оновлює правила працевлаштування іноземців