Вітаємо наших читачів. Ну що ж, Вам – чергової цікавої гри, а суперникам – по конях чи до бар’єра!

N.B. Стилістику, граматику й пунктуацію відповідей опонентів збережено.

Регламент змагань

Бліц-анкета про найулюбленіше

Ігор Рудич, майор запасу Збройних Сил України. Незалежний журналіст. Блогер, пародист. Співавтор книги «Добробати». Член ПП «Сила людей»
Михайло Колібабчук, громадський діяч; президент Українсько-словацького центру партнерства, президент ГО «Чорноморська бізнес-ліга», голова правління Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД; секретар депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Естонією
Місце в Києві – Площа Льва Толстого
Вид спорту – парашутний
Кінофільм – «Олігарх»
Актор – Дмитро Лінартович
Співак – Вакарчук
Телепередача – «Вечірній квартал»
Страва – холодець
Напій – вино («Ахашені»)
Вислів – «Журналіст – не професія, а група крові»
Свято – Новий рік
Анекдот – «Леонiд Кравчук грає в шахи з комп’ютером. За кілька хвилин журi виголошує: – Ви програли, Леонiде Макаровичу! А чи знаєте ви напевно, за кого я грав?.. – каже з посмішкою перший президент».
Місце в Києві – Золоті Ворота
Вид спорту – сумо
Кінофільм – «Позивний «Бандерас»
Актор – Ахтем Сеїтаблаєв
Співак – Назарій Яремчук
Телепередача – не дивлюсь телебачення
Страва – борщ
Напій – татранський чай
Вислів – «В ті моменти, коли від нас нічого не залежить, нам залишається тільки творити»
Свято – Паска
Анекдот – «Повзе напільник по дереву, дивиться в дупло – а там Хеллоуін» )

Побажання нашим читачам:

Цікавого читання!
Як влучно писав Володимир Сосюра, «Любіть Україну!».

Яким чином, шановні учасники турніру, можливо провести деолігархізацію України? (Леся Бутрин, Тернопіль)

Деолігархізація можлива через Закон України «Про деолігархізацію в Україні».
Я особисто б дав місяць олігархам – мають довести законність статків і сплатити абсолютно всі податки. Якщо доведуть законність – залишать активи у себе, якщо ні – активи перейдуть у власність держави.

Що треба зробити ЦВК, щоб всі громадяни України, які проживають за межами України і хочуть проголосувати 31 березня на президентських виборах, змогли це зробити? (Вадим Кравців, Харків)

ЦВК треба виконувати свої обов’язки так, як це вони робили раніше, за інших Президентів України.
Якщо ти дійсно відчуваєш себе українцем – приїдь в Україну і проголосуй, якщо не можеш – знайди можливість проголосувати за кордоном в установлених місцях.

Останнім часом деякі панянки через лише їм зрозумілі феміністичні примхи почали впроваджувати в обіг нові словечка: «адвокатка», «міністерка», «офіцерка», «прем’єрка»… Як Ви ставитися до такого віяння? Як відомо, в Німеччині законодавчо визнано існування третьої статі. Чи повинні в такому разі в українській мові з’явитися ще й слівця на зразок: «адвокатко», «міністерко», «офіцерко», «прем’єрко»? (Віктор Радіонов, Київ)

Адвокатка, прем’єрка – це не феміністичне явище, а логіка розвитку суспільства. Мова, в свою чергу, на це реагує. На сьогодні про третю стать в Україні не йдеться.
Як на мене, третя стать, існування якої закріплює законодавство, це якась дикість. Наше суспільство до цього не готове. «Адвокатко» і т.д. – явний перебір, сподіваюся, такої маячні у нас не буде. А щодо фемінітивів… Ну, якщо хтось хоче, хай використовує. Сподіваюся, на рівні держави вимагати використовувати їх або не використовувати ніхто не буде.

На ваш погляд, як насправді ставляться до керівників нашої держави лідери провідних країн світу – вони щирі чи просто гарні актори? (Інна Мостова, Вінницька обл, Немирів)

Лідери провідних країн Світу ставляться до наших лідерів відповідно до етикету та інтересів своїх країн.
Дипломатія вимагає у державних діячів навичок правильно «послати» або «підтримати» колегу. Що реально думають на Заході про наших політиків? Я не можу зазирнути в їх голови. Але практична підтримка України – це і є найкраще свідчення тому, сприймають наших урядовців за кордоном чи ні. Цілком поділяю думку, що хтось симпатизує Президенту, Премєр-міністру чи Голові Верховної Ради, а хтось зневажає. Але це приватна позиція. По факту, маємо підтримку з боку Заходу. Все інше на цьому фоні – другорядне.

Якщо в Україні КПУ заборонена, то як комуністи могли проводити свій з’їзд і висувати свого кандидата на посаду Президента? (Олег Ткачов, Чернігів)

Комуністи провели свій з’їзд напівлегально. А їхній висуванець, відповідно, не є кандидатом від КПУ.
КПУ заборонена, але в реєстрі Мінюсту вона досі фігурує! Схоже, це стало формальною підставою для з’їзду і висунення «Пєті-нафталіна» (таке от зневажливе прізвисько Симоненка). Але закон має вищу силу, і ЦВК цілком обґрунтовано відмовила Пєті в реєстрації. Бісить інше – чому досі у нас трапляються такі правові колізії, коли по факту діяльність партії заборонена, але реєстрації її не скасована. І мова не тільки про КПУ – в реєстрі Міністерства юстиції є з десяток партій, які відверто виступають за «рускій мір». За таке представники Міністерства мають понести відповідальність, бо все це скидається на саботаж.

Як Ви ставитеся до медіації і що зміниться в Україні, якщо ухвалять закон про медіацію? (Михайло Колібабчук, Херсон)
Як Ви ставитеся до манії політиків змінити Конституцію? (Ігор Рудич, Київ)

Медіація може бути як альтернативний, несудовий спосіб врегулювання спорів.
А це у нас такий сумнівний «тренд» – міняти Конституцію під президентські вибори чи після них. Залиште її вже в спокої! Доведіть «до ума» те, що є. Як на мене – це все популізм, який ніякої користі реальній розбудові держави не несе!

У картярській грі існує таке поняття – «гра на одну руку», коли декілька шулерів «розводять» одного гравця. Хто з теперішніх кандидатів у президенти виконує подібну технічну роль, насправді допомагаючи іншому кандидату? (Оргкомітет)

Зеленський.
«Огласітє вєсь спісок, пожалуйста»! Насправді поки далеко не всі бажаючі зареєструвалися, тому остаточну відповідь на це питання можна дати лише після 8 лютого. Точно можна сказати, що Володимир Зеленський, Олександр Шевченко, Віталій Купрій будуть підігравати Юлії Тимошенко. Це все – креатури Коломойського, який нині підтримує ЮВТ.

Столичні органи влади хочуть спотворити Володимирську гірку Києва мостом-монстром до парку «Хрещатий». Чи не вважаєте ви це сучасним вандалізмом? (Михайло Роль, Київ)

Вважаю вандалізмом. Це також типове знущання над Києвом.
Я мешкаю в Херсоні, тому не завжди відслідковую столичні новини. Про це краще спитати у киян. Зазначу лише, що від своїх друзів неодноразово чув скарги, що столична влада, м’яко кажу, не є професійною в плані градобудівництва.

Як позначиться гіпотетичне об’єднання УГКЦ і ПЦУ на перспективах українського православ’я? (Ян Борецький, Київ)

Хай релігійні громади та священики самі розбираються. Політики та громадські діячі не мають туди втручатися.
Гадаю, що об’єднання двох найпотужніших православних церков України могло не лише підняти авторитет церкви в суспільстві ще більше, не лише популяризувати християнські цінності в суспільстві, але й мати позитивний вплив на геополітичне становище України, а також перетворити Україну чи не найавторитетнішу країну в православному співтоваристві! Але для цього мають узгодити позицію Папа Римський, Патріарх Константинопольський, УГКЦ і ПЦУ.

Як ви вважаєте, шановні, що поєднує теледебати кандидатів у президенти з конкурсом капітанів КВН? (Олег Філімонов, Одеса)

Елемент Ентертейменту. Дух розваги та видовищності.
Насправді конкурс «капітанів КВН» триває і поза теледебатами. Навіть не конкурс капітанів, а радше якийсь цирк. У нас, на жаль, серед кандидатів в президенти – одиниці серйозних політиків. Більшість – це і є капітани КВН, які, таке враження, говорять не про долю країни, яка воює з другою за потужністю державою світу, а просто сиплють недолугими жартами – настільки несерйозними виглядає більшість програм.

Голосування відбувається у нашій Фейсбук-спільноті. Щоби віддати свій голос за одного з опонентів, Вам потрібно перейти за наступним посиланням.

Архів: Гра 1, Гра 2, Гра 3, Гра 4, Гра 5, Гра 6, Гра 7, Гра 8, Гра 9, Гра 10, Гра 11