Вітаємо наших читачів. Ну що ж, Вам – чергової цікавої гри, а суперникам – по конях чи до бар’єра!

N.B. Стилістику, граматику й пунктуацію відповідей опонентів збережено.

Регламент змагань

Бліц-анкета про найулюбленіше

Олександр Жданенко, ветеран АТО, доброволець. Учасник бойових дій на Майдані
Артур Фролов, гросмейстер з шахів, віце-чемпіон світу в складі збірної України. Винахідник шахів Фролова і фінансового інструмента «деполіс», голова правління «Перша Українська страхова»

Місце в Києві – Майдан Незалежності
Вид спорту – футбол
Кіно – «Вогнем і мечем»
Актор – Ольга Сумська
Співак – Олег Скрипка
Телепередача – «Гроші»
Страва – вареники
Напій – самогон
Вислів – «Будем вкучі – не помрем!»
Свято – День добровольця
Анекдот – «Це наш гарант»
Місце в Києві – набережна Дніпра, що починається від фунікулера
Вид спорту – шахи
Кіно – «Уолл Стріт»
Актор – П’єр Рішар
Співак – Madonna
Телепередача – «Руйнівники міфів»
Страва – Наукові дослідження
Напій – Абрикосовий сік
Вислів – «Любов, красота та дія врятують світ!»
Свято – День народження коханої людини
Анекдот – «Держава, яка дбає про людей»

Побажання нашим читачам:

Українцям бажаю використати останній час, поки не пізно, і відстояти державу на ім’я УКРАЇНА!
Шукати об’єктивну Істину

Ваша оцінка діяльності Верховної Ради і президента Порошенка в минулому 2018 році? (Марія Нікітюк, Луганська обл., Алчевськ)

У нашій країні велика біда. Якщо маємо узаконену різницю в тисячу разів між місячною зарплатою державного чиновника і пенсією мільйонів людей з трудовим стажем 50 років – це трагедія країни. У нас неоголошена війна, тотальна корупція, цинічне порушення законів владою, жебрацтво і злидні. Люди вмирають від недостачі ліків. Ми бачимо, що твориться в сферах охорони здоров’я та освіти. Знаємо скільки мільйонів наших громадян у пошуках кращої долі виїхали за кордон. Іноді здається, що це агенти російської ФСБ у нас керують…
Все це суттєво переважає те позитивне, що можливо й було зроблено. Тому оцінка є негативною – їм не вистачило відповідальності перед тими кого вони закликали на боротьбу і хто пішов за ними, привівши їх до влади.
Трохи теорії. Будь яка держава є довгоіснуюча самовідновлювана зграя ледарів, які грабують територію та населення. Ніяка держава нічого для людей не робить, вона все робить лише для себе, а люди вже якось пристосовуються. Рішення про збереження української держави як юридичної прокладки для пограбування українців приймалося в Кремлі з тих міркувань, що більш комфортніше грабувати умовно чуже населення, ніж приєднати його до себе, та грабувати як своє, маючи ще багато клопотів з повстанням. На сучасному етапі так звана влада в Україні виконує для своїх російських куклавайдерів два завдання: висмоктувати ресурси з українців (цим займається переважно Верховна Рада) та придушення народного повстання (цим займається імплантована за допомогою правильного підрахунку голосів на виборах Президента України спеціально для цього підготовлена людина). З цими завданнями обидві групи пораються задовільно. Мене лише дивують ті 20-30 людей, які не входять в угруповання, вони не роблять нічого, щоб змінити ситуацію, навіть не кажуть тієї правди, яку зараз кажу я.

Як могло статися, що потенційно економічно одна з найбагатших країн світу опинилася на останніх місцях за рівнем життя своїх громадян? (Олег Немчук, Львів)

Винні самі люди, які у 1991 році привели до керування країною комуністичну владу на чолі з їх ідеологом Леонідом Кравчуком. Вони відмовилися від свого вождя, червоного прапору, але зберегли найголовніше для себе – владу, побудувавши олігархічну бандитську систему, за якої, практично немає середнього класу. Є пануючий владний режим, є шістки які їх обслуговують, і знедолений народ. Декларації чиновників і субсидії знедоленим краще за все інше показують реальний стан справ у країні.
Ось все це й привело до того, що так сталося. Треба негайно змінювати систему – капіталізм і соціальний захист має бути народним. Це може зробити новий президент і новий склад Верховної Ради. Але чи вистачить у людей розуму проголосувати за порядних і розумних політиків?..
Повернемося знов до теорії. Банди, які називають себе державами, ще й скубуться між собою, влаштовують війни. Якщо війна справжня, то держава-переможець демонтує державу переможену, чим звільняє на деякий час населення від пресингу та пограбування. Само тому через деякий час переможені живуть краще переможців. Нова держава, яка згодом буде створена в переможеній країні, вже ніколи не дожене стару по деструктивному впливу на свій народ. В 1991 році держава, створена більшовиками після революції в 1917 році, не була демонтована, пройшла мутація, коли чекісти привласнили все, що створив радянській народ за 70 років існування СРСР, банда грабіжників збільшились чисельно та змінила правила існування людей на свою користь. Зараз ми відслідковуємо справжню агонію, відкладену з 1991 року.

Що, на ваш погляд, треба зробити, щоб вибори в Україні відбувалися без фальсифікацій і відображали справжнє волевиявлення народу? (Ольга Євтушенко, Краматорськ)

Законодавчо передбачити максимальне покарання за фальсифікацію виборів – довічне ув’язнення з конфіскацією всього майна. Навіть божевільний не буде після цього порушувати закон… Адже спотворення волевиявлення людей, це величезний гріх. Саме недолугий закон і провокує на злочин і служить подібним зловживанням і фальсифікаціям. Якихось, максимум пару років покарання і то умовно… Треба вводити суд присяжних, щоб унеможливити корупцію в судах. Тоді й буде вперше в історії нашої країни справжнє волевиявлення українського народу, а не спотворений результат виборів за версією ЦВК.
Це питання не має відповіді, бо немає ніяких важелів впливу на тих, хто фальсифікує вибори, перед тим проштовхуючи таку виборчу систему, яку їм буде комфортно фальсифікувати. Сенс має лише запитання – що робити нам, тим, хто розуміє, що відбувається.

Чи є можливим гіпотетичний «третій Майдан»? (Ян Борецький, Київ)

Найближчим часом неможливий – буйних немає… Ті Майдани, що були, лише обізвали революцією. Яка ж це “Революція гідності”, якщо після неї до влади приходять негідники, які з мерзотниками влаштовують лохотрон своєму народу. Революція – це зміна державного устрою, зміна еліт, зміна форм власності. У нас цього не було. Ця влада так боїться власного народу, що навіть Новорічна ялинка щезла з Майдану, головної площі української столиці. Але, звісно, що в майбутньому при продовженні знущання з людей – подібний Майдан може спонтанно відбутися і тоді вже це буде дійсно революція. Народ зі свого шляху змете всіх і все.
Чекісти, які керують в Україні, роблять все, щоб не було більш ніякого Майдану. В цій боротьбі вони досягли значних успіхів. По-перше, було зменшено кількість населення, насамперед того, що спроможне думати та діяти. По-друге, була підірвана матеріальна база спротиву шляхом висмоктування ресурсів з населення через ціни на послуги державних монополій. По-третє, були персонально знищені (та виштовхані з країни) активісти спротиву. А саме головне – енергія спротиву (народу проти паразитарної систему) була каналізована в енергію українців проти росіян та в Росії дзеркально – росіян проти українців. Тому дивовижна війна, яка не є війною, йде вже п’ять років. З перших Майданів умови значною мірою змінилися та продовжують змінюватися не на користь нового Майдану. Треба також враховувати, що система зробила все, щоб відрізати український народ від зовнішньої допомоги, й допомоги не буде.

Чому, на вашу думку, Угорщина постійно знаходить нові приводи для невдоволення мовною політикою в Україні? (Орест Ігнатенко, Закарпатська обл., Мукачеве)

Тому, що у нас неправильно в Конституції визначене тлумачення. Не існує в природі національних меншин – є етнічні спільноти. Угорщина цим вдало користується і маніпулює. Всі громадяни України – українці за національною приналежністю. Вони можуть бути різного етнічного походження. Їх рідна мова – українська за визначенням. А для етнічних угорців-громадян України є й материнська мова – угорська. У світі не існує етнічних збірних, зібрань чи парламентів – є виключно національні! Керівництво Угорщини сприймає українців угорського походження як своїх власних громадян і відповідно до цього діє…
Для розвитку угорської та інших мов в Україні мають існувати недільні школи, вивчати в звичайних школах у місцях компактного проживання таких людей, гуртках, вивчення цих мов у посольствах та консульствах відповідних країн. На державному рівні можуть і мають бути рівноцінні взаємовигідні обміни викладачами та існування окремих спеціальних шкіл – в Україні школи угорською мовою навчання, а в Угорщині – українською мовою, на паритетній основі. Ось тоді подібне невдоволення припиниться. Все має бути в рамках здорового глузду та норм міжнародного права. А також взаємоповаги країн одна до одної.
В Україні немає ніякої мовної політики, є комплекс заходів по розколу суспільства та налаштування одних верств населення проти інших, в цих заходах приймають участь й чекісти, імплантовані в інші держави.

Що є причиною усіх загроз для розумного життя на нашій планеті? (Артур Фролов, Київ)
Як Ви вважаєте, якби керівники України за часів Незалежності вміли пристойно грати в шахи і мали аналітичне мислення – чи опинилась би Україна на одному з останніх місць у світі за рівнем життя громадян? Чи була б у нас війна? (Олександр Жданенко, Полтавська обл., Лубни)

Рівень інтелекту та розумових здібностей керівників країн. Ми зараз живемо в світі для божевільних – війни, техногенні катастрофи, невиліковні хвороби. Якісь захмарні суми витрачаються на гонку озброєння, а сотні мільйонів людей голодують. Якби у всіх керівників країн були пристойні мізки і вони б зібралися всі разом і вирішили зробити життя своїх людей щасливим…
Знаю, шановний Артуре, що Ви є прихильник того, щоб країною керували люди, які мають мінімум звання кандидата в майстри з шахів. Але ж Ви чудово знаєте, скільки людей “ з привітом” пристойно грають в гру мудрих.
Керування країнами мають здійснювати порядні люди з великим рівнем інтелекту, культури і честі. Саме такі лідери повинні ввести за собою свій народ. Якби легендарний шаховий король Гаррі Каспаров очолював Росію – хіба було б це божевілля з боку їх країни?
Головною причиною є маніакальне бажання деяких шизофреніків керувати своїми країнами і створювати загрозу миру і спокою на планеті. Особливо в тих країнах, які мають ядерну зброю.
Це дуже цікаве запитання, я майже готовий сказати, що очікував його. Емануїл Ласкер висловив крилату думку «Шахи вчать мислити чесно», яку я можу доповнити такими словами «та вони адсорбують тих, хто вже мислить чесно». Давайте розбиратися. По-перше, не треба переоцінювати шахи як показник інтелекту людини та не треба недооцінювати шахи як тренажер людської ментальності та волі. Тому я б додав ще до «пристойно грати» таке «…та були експертами в області логіки, двобоїв та філософії» (бо саме шахи то вузький сегмент теорії ігор та двобоїв). По-друге, коли проходять соціальні процеси, в яких задіяні мільйони людей, то процес визначається як фізичний, до нього треба ставитись як до фізичного процесу, якість одного чи кількох елементів (людей) не впливають на сам процес (майже не впливають), тому коло керівників (в нашому уявному аналізі), які повинні мислити чесно, має бути широким (сотні та тисячі керівних посад повинні займати люди з критичним, аналітичним та одночасно з яскравим та чітким мисленням, з правильним розумінням та відповідними діями). Тобто процесу повинен протистояти процес. Можливо тоді ці люди б розуміли, хто є справжній ворог українців – то є наддержавне угруповання злочинців, яке складається з ФСБ та шахраїв і злочинців, які збагатилися в 90-х роках, переписавши на себе все майно СРСР. До речі, до держав ця структура відноситься як до юридичних прокладок, вони захоплюють держави та використовують їх, як зброю проти народів. Саме це угруповання розпочало громадянську війну в колишньому СРСР, відкладену з 1991 року, та намагається її представити, як громадянську війну в Україні.
Так ось відповідь – з 1991 року ухилитися від війни було неможливо, але якби ми мали справжнє керівництво держави, а не агентуру супротивника замість нього, то війна могла б пройти в таких формах, що ми б її й не помітили, бо сучасна війна в інформаційний вік закінчується швидше, ніж літаки встигають кудись злетіти, швидкість світу в проводах та ефірі (зв’язок, інтернет, елементи управління) робить переміщення матеріальних об’єктів несуттєвим в такій новій війні. Найголовніше – в цій гіпотетичній війні проти чекістської зграї українці би перемогли.
Такі «гіпотетичні керівники з аналітичним мисленням» сформували б не державу шахраїв, яка не здатна захищатися, як є зараз, а державу творців, правозахисників та вчених, яка взагалі є непереможною, й говорити про рівень життя в такій державі нового типу не має сенсу, як не має сенсу порівнювати рівень життя в раю та в пеклі.

Назвіть, на ваш погляд, п’ятірку найрозумніших українських політиків за часи Незалежності. (Оргкомітет)

Для мене найрозумнішими є ті, які присвятили своє життя тому, щоб Україна була вільною, сильною і процвітаючи країною. Видатні особистості, які творили державну мрію десятків мільйонів українців. В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, якого знав особисто і дуже поважав. Степан Хмара, Михайло Горинь, Ліна Костенко, яка відмовилася прийняти звання «Герой України».
Я назву тих, чий інтелект не був реалізований на користь народу України, але від того він не зникає: Володимир Лановий, Віктор Пинзеник, Михєїл Саакашвілі, Микола Мельниченко, Микола Азаров (бо вчасно втік).

Як має діяти зараз керівництво України, щоб покарати РФ за анексію Криму? І як Крим зробити проукраїнським? (Ігор Рудич, Київ)

Примусити світове товариство вплинути на підписантів Будапештського меморандуму виконати свої зобов’язання. Максимально ізолювати РФ від всього світу. Виведення з банківської системи, з усіх спортивних федерацій і МОК. Усіх мистецьких, культурних та інших заходів. І тоді саме населення цієї країни прозріє і підніметься, щоб скинути тирана.
Для того, щоб Крим був проукраїнським, треба ліквідувати АРК, якої не може і не повинно бути в унітарній країні. Після того, як все це божевілля скінчиться – стимулювати викладачів з інших регіонів працювати там у багатьох університетах і школах. Навчання у них має бути безкоштовним, це повинно бути пріоритетом нашої влади для зміцнення країни. Створення в Кримській області потужних україномовних ЗМІ, знімати там фільми українською мовою, влаштовувати концерти зірок естради, які співають українські пісні. Відкривати театри з репертуаром українською мовою. На регіональному телебаченні робити різноманітні програми українською. В даному разі мова є головною домінантою. І коли все це реалізувати і одночасно навести лад у країні – там виростуть українські націоналісти, які любитимуть своє і поважатимуть чуже!
Керівництво України є резидентурою ФСБ РФ в Україні. Єдине можливе покарання для Росії – коли всі вони разом сядуть в калюжу, та весь світ буде з них реготати. А сядуть в калюжу вони, бо є вкрай непрофесійними дурнями, що полюють на гроші, а не втілюють якусь ідею. Нема в них ніякою ідеї, крім збагачення за будь-яку ціну. Лише б українці не постраждали.

В Європейському Союзі розійшлися в думках про будівництво «Північного потоку-2». А що ви думаєте про це? (Ірина Матвійчук, Суми)

В Україні є свої великі запаси газу. Треба зробити це державною програмою – видобування його для власних потреб і транспортування по своїй газотранспортний магістралі в країни Заходу. Чудово розумію, що це зламає комусь тіньові структури, які несуть мільярдні прибутки в їхні кишені, а не держави.
Комітет Європарламенту із закордонних справ підтримав резолюцію, у якій зазначено, що потрібно продовжити антиросійські санкції та скасувати будівництво «Північного потоку-2». Саме так, шановна пані Ірино, і я думаю.
Звісно, будь-які шляхопроводи в обхід України є не на користь Україні. Цей світ дуже прагматичний, в нас йде війна, якої немає (немає лише задля того, щоб не пускати біженців з України в Європу), наш народ вже був залишений напризволяще, тому там, де ще є матеріальна вигода, ніхто не буде рахуватися з бідними українцями. Нас чекає подальше придушення.

Згідно з опитуваннями, максимум шість кандидатів у президенти мають практичні шанси потрапити до другого туру. В інших 38 – тільки теоретичні шанси. Як гадаєте, що їм треба зробити геніального, щоб також мати шанси на загальний успіх? (Зоя Марченко, Кривий Ріг)

Пригадую, як рівно 25 років тому в Білорусі подібні експерти прогнозували перемогу на президентських виборах у другому турі з результатом у районі 80% В’ячеславу Кебічу, а стільки набрав Олександр Лукашенко.
Теоретично, звісно, можна зробити щось нереальне – чого тільки в нашому житті не було. Але чи треба це їм, у переважній більшості «технічним» кандидатам, чи стоїть таке завдання перед ними? Деякі наївно вважають, що це буде їх «розкруткою» перед парламентськими виборами.
А якщо хтось дійсно з тих 38 хоче подібного – треба фантастично талановито, на межі масового гіпнозу, звернутися до виборців. І так психологічно майстерно запудрити людям мізки, влізти в їхні душі та серця, щоб прийшовши після почутого до тями і залишившись насамоті з самим собою, людина сказала – ось це і є мій вибір…
Це дуже просте запитання. Вибори в Україні будуть сфальсифіковано на користь кандидата від ФСБ РФ, тому агенту ФСБ, який балотується, треба довести своїй організації, що саме він здатен виконувати це складне завдання в Україні найкраще за інших.

Голосування відбувається у нашій Фейсбук-спільноті. Щоби віддати свій голос за одного з опонентів, Вам потрібно перейти за наступним посиланням.

Попередні ігри: Чемпіонат політиків