Доброго дня, шановні читачі. Ну що ж, Вам – цікавої гри, а суперникам – по конях чи до бар’єра!

N.B. Стилістику, граматику й пунктуацію відповідей опонентів частково збережено.

Регламент змагань

Бліц-анкета про найулюбленіше

Ірина Ярмоленко, депутат Житомирської міської ради, голова депутатської групи «Рівні можливості». Керівник ГО «Центр суспільних комунікацій»і комунікаційного проекту «Діалог»
Олег Верес, депутат Бориспільської міської ради. Член ВО «Свобода»

 

 

Місце в Києві – Портовий міст
Вид спорту – шахи
Кінофільм – «Місія нездійсненна»
Актор – Шерліз Терон
Співак – Helsey
Телепередача – «Ревізор»
Страва – Тартар
Напій – Мартіні
Вислів – «Не говори мені, чому ні, скажи, чому так»
Свято – День народження та День незалежності
Анекдот – «Складіть речення зі словом allow. – Allow, a kto zvonit?»

Місце в Києві – Прохід крізь арку від Андріївського узвозу до Пейзажної алеї, Боричів Тік.
Вид спорту – шахи, футбол…
Кінофільм – «Білий птах з чорною ознакою», «Тіні забутих предків»
Актор – Іван Миколайчук, Богдан Бенюк
Співак – Андрій Середа, гурт «Кому вниз»
Телепередача – політичні ток-шоу.
Страва – борщ
Напій – чай з лимоном
Вислів – «Немає іншої долі, чим та, яку ми самі обираємо (творимо)»; «I have a dream…»
Свято – Новий рік
Анекдот – «Дружина: – Візьми мене!.. Чоловік: – Так я нікуди не їду!»

Побажання нашим читачам:

Бажаю розуміння громадянського суспільства
«Борітеся – поборете!»

Шановні учасники турніру, що у нас відбувається зараз з місцевим самоврядуванням? На прикладі ваших міст поясніть, будь ласка. (Анастасія Череда, Житомир)

Місцеве самоврядування, як і інші сфери, стоять на шляху реформування. Є недоліки та переваги децентралізації та відповідних Законів. Загалом, мало хто з мешканців розуміє різницю між депутатами різних рівнів. Є часткове розуміння, чим займається мер та його виконавчі органи, але це все поверхнево. Тому велика роль освіті в школах та вишах має бути відведена саме темам місцевого самоврядування.
Щодо економіки. Грошей добавилось, думок щодо їх раціонального використання – ні. Щодо політики. Пристосуванці у владі нікуди не поділись.

Яке ваше ставлення до арешту російських рахунків українських можновладців? (Сергій Линько, Бориспіль)

Треба арештовувати.
Нарешті…

Як, на вашу думку, можна приборкати шалений ріст цін і зробити так, щоб люди мали роботу? (Олекса Марчук, Вінниця)

Приборкати можна знанням економіки та її процесів, і чесному поясненню, коли чекати потепління в питаннях прибутків та цінової політики. На разі, це питання відкрите. І навряд щось зміниться найближчий рік-два, це в позитиві.
В Україні закони економіки не працюють. Олігархи та їх представники у владі «дорвалися» до процесу видобутку та продажу енергоносіїв. І намагаються сьогодні заробити на них по максимуму. Все інше похідне. Я проживаю в регіоні, де з роботою проблем немає. Є проблема з гідною оплатою.

Наскільки потужною є корупція в наших органах влади? (Юлія Гмиря, Одеса)

Корупцією пронизаний ледве не кожен з нас, хто дає бонуси і лікарнях, носить шоколадки учителям. От дивлячись навіть на таку статистику, скільки з 100 людей, можна зробити пропорційні висновки про усе інше.
Її, як негативне явище, вже ніхто не помічає. Корупція вже стала нормою…

Наскільки, на ваш погляд, є ефективною медична реформа в Україні? (Оксана Вацко, Волинська обл. Ковель)

Складно оцінити, адже вона лише вступає в дію.
Для лікарів, можливо, є покращення. Маю на увазі заробітну плату. Для «пацієнта» – поки ніяк.

Яким чином залучати громаду до контролю влади і ухвалення рішень? (Олег Верес, Бориспіль)
Як ви, шановний Олеже, бачите розвиток «Розумних та комфортних міст України»? 10-крокова чітка інструкція. (Ірина Ярмоленко, Житомир)

Громаді для початку варто проводити багато інформаційних заходів щодо свідомого суспільства. Я зіткнулася на окрузі, не знають як написати елементарне звернення. Як мінімум, було б добре весь час пояснювати інформаційно та через різні просвітницькі заходи, що є багато інструментів впливу: від звернень до громадських ініціатив у різні інстанції , петиції та комунікація з різними інституціями (приймальнями мера, заступників, депутатів різних рівнів), робота зі ЗМІ. Але у зв’язку з минулостолітніми традиціями, ментальні зміни потребують часу та терпіння. Але вода камінь точить. На жаль, політична грамотність в Україні низька: від нерозуміння того, що партія має бути з ідеологією, а не лідерів, до чіткого знання відповідальних органів кожної проблеми. Не у всьому винен лише Президент чи міністри.
Запросити провідних спеціалістів для створення генплану. 2. Створити в місті велику нерозривну рекреаційну зону. Житлова забудова – малоповерхова. 3. Зобов’язати забудовника виділяти кошти на будівництво соціальної інфраструктури: шкіл і садочків. 4. Залучати жителів міста до управління. Взаємодія громади з мерією через електронні звернення. Поширення електронних петицій, системи ProZorro та iGov. 5. SMART-системи управління дорожнім рухом + розумний громадський транспорт Збір, аналіз та «видача» інформації про стан доріг, завантаженість шляхів та парковок, інформування пасажирів про час прибуття транспорту на зупинках, та через додатки на смартфонах. 6. Впровадження міської мережі Wi-Fi. 7. Оповіщення через SMS-повідомлення про надзвичайні ситуації 8. Використання альтернативної енергії та впровадження стандартів LEED. 9. Безготівкові платежі. Не тільки банківські картки, а й використання мобільних телефонів для здійснення платежів. 10. Розробити новий дизайн код міста. МАФи, вивіски, благоустрій та інше привести до єдиного цілісного вигляду. Створити логотип міста.

Розташуйте ці телеканали за більш об’єктивним, на ваш погляд, поданням новин, починаючи з найоб’єктивнішого (Оргкомітет): «1+1», «24», «СТБ», «UA: Перший», NewsOne, «112 Україна», «Інтер», «ZIK», «5 канал», «ICTV», «Еспресо TV» , ТРК «Україна», «Прямий», «Київ».

Не дивлюся телебачення. Формую порядок денний самостійно та через Інтернет. І іншим раджу.
Кожен телеканал проштовхує (в залежності від власника) «свою правду» на події. Тому важко визначити «балами» їх об’єктивність. Деякі з перерахованих взагалі не дивлюся. Такі як «Інтер», «5 канал».

Що ви думаєте з приводу справи нардепа Надії Савченко – вона дійсно планувала теракт? (Григорій Мовсєсян, Харків)

Думаю, що не варто зачаровуватися, щоб не розчаровуватися. Хоч і не вірю в суди, але диму без вогню не буває.
Все що «планувала» Надія Савченко відноситься до рис її характеру. Цим скористалися і «вели».

Як ви гадаєте, чому досі видатному українцю Степану Бандері ця влада офіційно не повернула звання «Герой України»? (Тарас Борсук, Луганськ)

Бо це питання політичної волі, а також чим будуть займатися політики напередодні виборів, якщо всі скандальні питання будуть закриті. Питання риторичне.
Поки країною керують нащадки голів обкомів, райкомів, дітей «червоних директорів», КДБістів, ви цього не дочекаєтесь.

Чи підтримуєте ви заборону на використання тварин у цирку? Над ними там дійсно знущаються чи їх люблять і вони задоволені та дарують людям радість? (Людмила Шевченко, Київ)

Підтримую. Хоча хотілося б вірити, що тварини у безпеці та щасливі, як і наші домашні улюбленці.
«Cirque du Soleil» для мене за зразок.

Голосування відбувається у нашій Фейсбук-спільноті. Щоби віддати свій голос за одного з опонентів, Вам потрібно перейти за наступним посиланням.

Архів: Гра 1, Гра 2.