Подальше підвищення заробітної плати в бюджетній сфері темпами призведе до зростання витрат на оплату праці в понад 18% ВВП

Світовий банк прогнозує інфляцію в Україні на рівні 10%. Причину цього експерти вбачають у високих темпах зростання заробітних плат бюджетників, пише УНІАН.

«Ми вважаємо, що інфляційний тиск залишається, і очікуємо, що інфляція в 2018 році залишиться високою і може досягти 10%», – сказала економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач під час презентації оновлених макроекономічних прогнозів.

Вона додала, що подальше підвищення заробітної плати в бюджетній сфері темпами, які вищі за інфляцію, призведе до зростання витрат на оплату праці в понад 18% ВВП.

За словами представника Світового банку, план доходів у Державному бюджеті України є оптимістичним і підтверджується статистикою виконання кошторису в перші місяці поточного року.

Нагадаємо, 4 грудня 2017 року президент Петро Порошенко анонсував імовірне збільшення мінімальної заробітної плати до 4,1 тис. гривень 2018 року. Того ж дня глава Кабміну Володимир Гройсман заявив, що середня заробітна плата може зрости до 10 тисяч гривень.