«Комсомольська правда» в Україні» змінює назву
«Комсомольська правда» в Україні» змінює назву

Через закони про декомунізацію газета «Комсомольська правда» в Україні» змушена змінити назву. З 12 січня вона називатиметься «КП» в Україні». Про це йдеться на сайті видання.

«На цей крок редакція пішла вимушено згідно з чинним в країні законом про декомунізацію, а так само небажанням Міністерства юстиції враховувати той факт, що українська версія газети, яка існує вже 19 років, ніколи не була «рупором ВЛКСМ», – йдеться в повідомленні.

«Комсомольська правда» видається у понад 50 країнах світу, зокрема, в державах, які також пройшли через декомунізацію. І лише в Україні закон змусив газету з 90-річною історією змінити назву», – заявила головний редактор видання Оксана Богданова.

«Враховуючи, що «сьогодні українські журналісти працюють в безпрецедентних умовах свободи слова» і «такого в Україні не було ніколи», редакція змушена піти на такий крок. І раз вже «журналістам надана абсолютна свобода слова» – скористаємося цією можливістю і будемо виходити під назвою «КП» в Україні», – додала вона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Советское шампанское» виробництва Київського заводу шампанських вин змінило назву на «СоветОвское».

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ