При будівництві Керченського мосту збитки становитимуть щонайменше 10 млрд. грн

Будівництво Керченського мосту може спричинити екологічну катастрофу регіонального масштабу. За фактом порушення правил екологічної безпеки суб’єктами господарської діяльності прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Згідно з наданою прокуратурі інформацією фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море на Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, зокрема дельфінів, які занесені до Червоної книги. Отже, будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи»,  – йдеться у повідомленні.

«В порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об’єкт, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення», – заявляють у прокуратурі.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні навколишньому середовищу Чорного та Азовських морів при будівництві Керченського мосту за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд. грн.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, терміни реалізації проекту Керченського мосту в окупований Крим з РФ можуть перенести, адже вже другий конкурс з вибору генпідрядника на будівництво залізничних підходів до мосту зірвався через відсутність заявок.

Як відомо, після анексії Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність.

Президент РФ Владімір Путін раніше заявляв, що хоче звести Керченський міст до окупованого Криму до 2018 року, залучивши інвесторів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ