Юлія Тимошенко назвала нинішні заяви влади «істерією, спрямованою проти партї «Батьківщина»

«Блок Петра Порошенка» закликає антикорупційні органи негайно викликати екс-прем’єра та лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко і розглянути питання державної зради і корупційної складової у газовому контракті від 2009 року. Про це лідер фракції «БПП» у парламенті Артур Герасимов заявив на засіданні погоджувальної ради 6 червня, передає Українська правда.

«Фактично на сьогодні кожен українець: і старий і новонароджений, хворий і бідний віддав Путіну близько 700 доларів. Підписаний контракт – це не просто злочин проти українського народу, це зрада національних інтересів, яка мало не знищила країну», – вважає Герасимов.

Лідер фракції «БПП» вимагає, щоби НАБУ, Антикорупційна прокуратура почали публічне розслідування та впродовж двох тижнів проінформували Верховну Раду про результати.

У свою чергу, Юлія Тимошенко назвала нинішні заяви влади «істерією, спрямованою проти партї «Батьківщина». Також вона уточнила, що принцип «бери або плати» на той час був закладений у типовий контракт для всіх споживачів російського газу.

«В 2011 році Європейська комісія провела антимонопольне розслідування і по суті чітко визначила, що це – монопольна вимога, яка не може бути допущена в контрактах. Після того всі країни Європейського союзу почали крок за кроком скасовувати принип «бери або плати»… Крім того Україна за 8 років не заплатила жодної копійки за принципом «бери або плати», – стверджує екс-глава українського уряду.

Нагадаємо,  31 травня 2017 року НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку блакитного палива.

1 червня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про стягнення перших сум з ВАТ «Газпром» у рамках штрафів, накладених Антимонопольним комітетом. Щоправда, жодних цифр він не уточнив.

За результатами рішення Стокгольмського трибуналу лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала «маніпуляціями» заяви чинної влади про те, що газові контракти 2009 року, підписані урядами України та Російської Федерації, були невигідними для країни. Зокрема, Тимошенко акцентувала на тому, що саме «газовий контракт» 2009 року дав можливість Україні боротися у Стокгольмському арбітражі проти «Газпрому» і отримати перемогу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ