На підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води

Через зупинку роботи АТ «Дніпроазот» в Україну почав надходити імпортований хлор із Румунії – 30-40 тонн на тиждень, але цього недостатньо для загальної потреби. Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій, передає 112 Україна.

«Словаччина, Польща можуть починати відвантаження, і хлор може бути з їхніх контрактів до 30 серпня в Україні. Що стосується Узбекистану, вони зараз підтверджують можливість поставки хлору в цистернах, це також кінець серпня», – наголосила Бабій.

Вона додала, що зараз переобладнуються всі потужності, що дозволить Києву та Кривому Рогу приймати цистерни з хлором і переливати його в контейнери для інших споживачів.

Раніше голова асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь повідомляв, що найскладніша ситуація з наявністю хлору для очищення води склалася у чотирьох обласних центрах. Найгірша ситуація сьогодні в Харкові, Кропивницькому та Запоріжжі. У Харкові вже рахують дні. У Києві залишилося хлору ще десь на місяць.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, адже в середині червня «Дніпроазот» припинив роботу. За офіційною версією, це сталося в зв’язку з підвищенням цін на газ, внаслідок чого сильно здорожчала вартість продукції, а це робить її неконкурентною на ринку.

Дезінфектор, який  виробляє «Дніпроазот», використовується для водоочищення на понад 170 водоканалах. Таким чином, українці можуть залишитися без чистої питної води.

Компанії, що використовують рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть припинити виробництво. Зокрема, йдеться про такі великі компанії як Coca Cola, Pepsi Cola, Carlsberg та інші відомі підприємства, які виготовляють напої.