«Дніпроазот» припинив роботу через підвищення цін на газ, внаслідок чого сильно здорожчала вартість продукції

Через припинення роботи підприємства «Дніпроазот» – єдиного виробника рідкого хлору в Україні – водоканали великих міст опинилися під загрозою паралізації очисних систем. Про це пише Економічна правда.

Виробник дезінфектора, який використовується для водоочищення на понад 170 водоканалах, припинив роботу близько двох тижнів тому.

За офіційною версією, це сталося в зв’язку з підвищенням цін на газ, внаслідок чого сильно здорожчала вартість продукції, а це робить її неконкурентною на ринку.

Зараз запаси хлору на різних водоканалах країни нерівномірні. Наприклад, у Кропивницькому та Вінниці запасів вистачить на 7-10 днів, в інших містах – до 40 днів.

Представники Асоціації «Укрводоканалекологія» під керівництвом віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка намагалися домовитися про запуск заводу, але поки це не вдалося зробити.

При Мінрегіонбуді запрацював штаб з вирішення надзвичайної ситуації.

Видання уточнює, що спосіб очищення і дезінфекції води за допомогою рідкого хлору українські водоканали використовують найчастіше. Хоча це не найекологічніший спосіб очищення, але він є одним з найдешевших. Його вартість становить близько 2% в тарифі.

Очищення можна також здійснювати і за допомогою гіпохлориту, який виробляється з повареної солі. Якщо запланувати будівництво станції з виробництва гіпохлориту прямо зараз, то це б обійшлося в 30 млн грн. Крім того потрібно близько 1,5 року на затвердження проекту та будівництво.

Що стосується закупівлі дезінфектора за кордоном – це довгий бюрократичний процес. Хлор – це стратегічний техногенний продукт. Він обкладений додатковими дозвільними зобов’язаннями в різних інстанціях – як в Україні, так і в Європі.  Крім того, потрібні спеціальні технологічні ємності, які використовуються для розливу рідкого хлору.