ЄС може забрати в України довгоочікуваний безвіз?

Європейський Союз може призупинити безвізовий режим з Україною в разі саботажу українською владою проведення антикорупційних реформ. Про це заявив посол ЄС в Україні Хьюґ Мінґареллі – передає BEGEMOT.media.

«Безвізовий режим може бути припинений, особливо якщо в Україні відбудеться рух назад в питаннях тих реформ, які передбачалися для його надання. Наприклад, якщо так станеться з антикорупційними реформами», – зазначив Мінґареллі.

За його словами, підставами для призупинення безвізу також є значне підвищення кількості незаконних мігрантів, відчутне збільшення шукачів притулку, низький рівень співпраці з виконання Угоди про реадмісію та певні конкретні ризики для безпеки однієї або декількох країн-членів ЄС.

До слова, нещодавно посол ЄС в Україні також заявив, що олігархи щодня протистоять реформам в Україні.

Крім того, в березні він висловив думку, що кілька людей «перетворюють Україну в банкомат».

Зрозуміло, що в обох цих випадках – і щодо олігархів, і щодо «кількох людей» – в першу чергу ідеться про Порошенка. Імовірно, через цей меседж Порошенко має розуміти, що якщо таке трапиться, це буде не менший привід для Майдану, ніж відмова Януковича в 2013 році від підписання асоціації з ЄС.

Читайте: Третина українців не знає правил безвізового режиму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ