Екс-нардепа хочуть взяти на поруки

Біля Солом’янського районного суду в столиці зібралась «група підтримки» екс-нардепа Миколи Мартиненка, якому сьогодні обиратимуть запобіжний захід, передає УНН.

До будівлі прийшли міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, а також народні депутати від фракції «Народний фронт». Кажуть, що написали заяви на ім’я судді, щоби взяти на поруки Мартиненка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент,  запобіжний захід для екс-народного депутата, соратника колишнього прем’єра Яценюка обиратиме суддя Солом’янського суду Києва зі скандальною репутацією Олександр Бобровник.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави в 300 мільйонів гривень.

20 квітня екс-нардепа доставили у НАБУ для проведення процесуальних та слідчих дій. Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства «СхідГЗК».

Досудове розслідування встановило, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групи осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненко, вчинила розтрату коштів ДП «СхідГЗК».

Розтрата відбулася внаслідок неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

«Державне підприємство, яке не мало права оголошувати конкурс на придбання урану, його провело. Виграла австрійська фірма, яка цей уран не видобувала. Гроші були перераховані з ДП в Австрію фірмі, бенефіціарами якої є наші підозрювані», – пояснюють у  САП.

Сума збитків завданих державі оцінюється в 17,28 млн дол. США.

За вчинення злочинів, інкримінованих Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді ув’язнення на термін від 8 до 12 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ