Пікет штаб-квартири FIFA у 2013 році

Якби чотири роки тому парламент ухвалив «свободівський» законопроект №5138 щодо запровадження в ЗСУ офіційного вітання «Слава Україні! – Героям Слава!», FIFA би не наважилась принижувати Україну, караючи санкціями за це гасло. Цю думку висловив у Facebook очільник партії «Свобода» Олег Тягнибок.

«FIFA, що не вилазить з корупційних скандалів, FIFA, просякнута газпромівськими грошима, яка підтримує «особливі» стосунки з Москвою щонайменше з 90-х років, FIFA, яка не помічає на стадіонах прапорів так званих ДНР/ЛНР, що визнані терористичними організаціями. FIFA, яка погодила проведення Чемпіонату світу у державі-агресорі, в державі-окупанті, сміє ставити у вину хорватським футболістам гасло «Слава Україні!» – обурився лідер націоналістів.

Також він навів текст законопроекту №5138, що його подали депутати-«свободівці» у парламенті 7 скликання. Зокрема, статтю 84 Закону України «Про Стройовий статут Збройних Сил України» пропонували викласти у такій редакції:

«На вітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні» всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають: «Героям слава». Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, то на його слова «Слава Україні» військовослужбовці відповідають: «Героям слава».

Статтю 85 пропонували викласти у такій редакції:
«Якщо командир (начальник) поздоровляє військовослужбовця або дякує йому, то військовослужбовець відповідає командирові (начальникові): «Служу Українському народові». Якщо командир (начальник) поздоровляє військову частину (підрозділ), то вона відповідає: «Героям слава», а якщо командир (начальник) дякує, то військова частина (підрозділ) відповідає: «Служимо Українському народові».

«Але ні парламент 7 скликання, ні 8 скликання не відчувають важливість символічних речей, наслідком чого і є приниження України.  Якби цей закон ухвалили ще в 2014 році, то ніякі FIFA не насмілились би говорити щось проти офіційного гасла Збройних Сил воюючої держави», – резюмував Тягнибок.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 липня футболісти Оґнен Вукоєвич та Домаґой Віда присвятили Україні перемогу своєї збірної над Росією, записавши відеозвернення зі словами «Слава Україні!».

Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді, оскільки побачив у його зверненні політичний підтекст.

9 липня стало відомо, Оґнена Вукоєвича звільнили з посади помічника тренера збірної Хорватії та відрахували його зі складу делегації на Чемпіонаті світу-2018 через його відеозвернення з вигуком «Слава Україні!». Крім того, футболіст змушений буде заплатити 15 тисяч швейцарських франків штрафу.

Після інциденту обурені українці обвалили рейтинг ФІФА у Facebook. З вечора 9 липня рейтинг Міжнародної федерації футболу впав з 5 зірок до 1,4.