У групу ризику продуктів, ціна на які може сильно зрости, потрапляють овочі

Найближчими вихідними варто очікувати цінових стрибків та відсутності деяких продуктів. Такий прогноз зробив у Facebook Голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

«Ніяких теорій змови – тільки погода. Ми вже це спостерігали це минулого тижня, коли температура різко знизилася, а дороги засипало снігом”, – пише він.

За словами Дорошенка, через неможливість доставити продукти вчасно вже зараз відбуваються цінові стрибки. Так, картопля наприкінці грудня коштувала в Києві від 7-8 грн за кілограм. Зараз кілограм вже стартує від 10 грн, а іноді доходить навіть до 20 грн.

«І хоча прогнози Асоціації постачальників торговельних мереж передбачали зростання її вартості, але цей стрибок більше пов’язаний із тим, що частина людей і господарств або не хоче продавати її, щоб не зіпсувати, а інші не можуть вчасно довести через складні погодні умови, особливо в сільській місцевості», – пояснює експерт.

У групу ризику продуктів, ціна на які може сильно зрости, потрапляють овочі, а саме картопля, морква, буряк, усі види капусти та цибулі, вітчизняні помідори, зелень (петрушка, кріп, шпинат, усі салати) гриби, яблука та груші.

Передусім дефіцит може виникнути на ринках, але може зачепити й окремі магазини, особливо в регіонах, де прогнозується погіршення погоди, а саме в Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій та Луганській областях.

«Також морози будуть впливати й на ціноутворення в більш значній перспективі. Витрати на тепло будуть закладатись у собівартість продукції, що буде потрохи підвищувати вартість продукції доброї якості. У той же час на ринку буде з’являтись велика кількість овочів та фруктів, які постраждали від низької температури та втратила зовнішній вигляд, або швидко псується. Їхня вартість буде помірно невисокою, але яка буде відповідати якості», – зазначає Олексій Дорошенко.

Через погодні умови на вихідних варто очікувати подорожчання окремих продуктівНа майбутніх вихідних варто очікувати…

Gepostet von Alexey Doroshenko am Donnerstag, 10. Januar 2019