DEyZGQ0MG_1444027763.jpg.600x450_q85
Згідно з опитуваннями, у більшості росіян немає зайвих заощаджень

«У середу російський рубль впав небувало низько, ознайомивши нафтозалежну економіку країни з новою реальністю: життям за 30 доларів за барель, – пишуть Андрій Остроух і Ольга Разумовська у The Wall Street Journal. – Рубль перетнув психологічно важливий рубіж у 80 рублів за долар».

З початку року російська валюта подешевшала на 9%, і це негативно позначилося на доходах населення і зробило ситуацію в економіці країни ще похмурішою, йдеться в статті.

«Згідно з опитуваннями, у більшості росіян просто немає зайвих заощаджень, щоби купувати іноземну валюту. Їм залишається лише одне – менше витрачати, – пишуть журналісти. – Кажуть, що за кордоном клієнти з Росії урізують витрати на харчування. Росіяни залишаються на батьківщині замість того, щоби проводити відпустку за кордоном, і відкладають великі покупки».

Водночас у статті Тіма Ворстолла, співробітника Forbes, названо плюси від падіння курсу рубля до долара.

«Падіння рубля до долара – одна з тих речей, які підсолодять Росії пігулку обвалу нафтових цін: попри те, що в доларах ціна нафти падає, навіть стрімко летить униз, ціна в рублях падає значно менше. Це хоча б частково нівелює тиск на держбюджет», – йдеться в статті.

Скорочення імпорту, що випливає з падіння курсу рубля до долара, на думку Ворстолла, приведе до зростання внутрішнього виробництва. Знецінення національної валюти «веде до подорожчання імпорту і його зниження».

«Внутрішнє виробництво стає більш вигідним і таким чином форсується. Крім того, стає дешевше експортувати товари, тобто форсується теж ненафтовий експорт. Це те, що доктор прописав для цієї економіки», – тішиться автор, називаючи «абсолютно правильним» рішення ЦБ РФ відмовитися від валютних інтервенцій доти, доки коливання курсу не почнуть створювати загрозу банківському сектору.

Ворстолл визнає: «Звичайно, це призведе до того прикрого ефекту, що всі росіяни збідніють. Але ж росіяни бідніють і через падіння цін на нафту. Можна просто змиритися з цим фактом і повернутися до спроб поліпшити становище – це краще, ніж заперечувати реальність».

Падіння рубля, безперечно, б’є по населенню, пише Андре Баллен на сторінках німецького ділового видання Handelsblatt. Згідно з офіційними даними, торік реальні доходи росіян скоротилися на 10%, а підупалий рубль сильно пришвидшив інфляцію. Незважаючи на проголошений Кремлем курс на імпортозаміщення, до незалежності російській економіці ще далеко.

Тим часом росіяни не втратили почуття гумору, зауважує автор. Один з актуальних жартів звучить так: «Я пам’ятаю долар зовсім маленьким – по шість рублів. Але потім він підріс і став великим. І тепер він вже по 80. Сподіваюся, він скоро помре».

Інший жарт відсилає до флешмобу «У метро без штанів»: «Якщо так триватиме і далі, поїздки в метро без штанів стануть буденністю». Але надія вмирає останньою, пише Баллен, переказуючи таку фразу: «Щойно потеплішає, Владімір Путін особисто пірне на дно і підніме потонулий рубль».

За матеріалами Inopressa.ru

БЕЗ КОМЕНТАРІВ