Канцлер Німеччини заявила, що частина газу транспортуватиметься територією України

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заспокоює: Україна не повинна втратити статус транзитера при реалізації проекту «Північний потік-2» – частина газу має транспортуватися її територією. Про це вона заявила під час спільного брифінгу з Президентом України Петром Порошенком, повідомляє Укрінформ.

«Ми розмовляли про це і, звісно, взяли до уваги думку Президента України з цього питання. І ми говорили також з президентом Росії стосовно ситуації щодо Nord Stream 2 і висловили збентеження України. Звісно, йдеться про те, що все одно частина газу буде йти через українську територію. Тобто транзит через територію України залишається важливим», – сказала Меркель.

Вона додала, що потрібно також враховувати політичний компонент цього питання.

Раніше Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю виданню Handelsblatt закликав європейських партнерів приєднатися до управління українським транзитним трубопроводом. При цьому він назвав Nord Stream 2 «політичним хабарем за лояльність до Росії».

Нагадаємо, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря.

Компанія Nord Stream 2 має намір почати будівництво «Північного потоку-2» у 2018 році та завершити його до кінця 2019 року.

Противники проекту – Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від російського монополіста, який вже постачає близько третини об’ємів блакитного палива в Євросоюз.

4 квітня голова правління «Газпрому» Алєксєй Міллер заявив, що після запуску «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» транзит блакитного палива через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня 2018 року український парламент прийняв постанову «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream 2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

6 квітня в Єврокомісії заявили, що не підтримають будівництво газопроводу «Північний потік-2» в обхід України. В ЄК пояснили: проект не сприяє диверсифікації поставок блакитного палива до Європи та порушує низку принципів, що їх сповідує Євросоюз.