У разі загострення ситуації українські військові готові реагувати, щоби ворог не просунувся вперед

Через ситуацію в окупованому Луганську Збройні Сили України перебувають у стані постійної бойової готовності. Про це 22 листопада повідомив речник міністерства оборони України з питань АТО полковник Андрій Лисенко, передає Укрінформ

«Через бойову активність окупантів на передовій наші підрозділи перебувають у постійній бойовій готовності, спостерігають за ситуацією. Зараз ми більше уваги приділяємо тому, що відбувається у Луганську та навколо міста. Бійці перебувають у стані постійної бойової готовності. Якщо ситуація буде загострюватись, ми будемо вживати всі необхідні заходи для того, щоби ворог не просунувся вперед. Для цього ми обов’язково будемо інформувати наших західних партнерів, а також вживатимемо всі заходи, щоби не постраждало цивільне населення. Буде обов’язкове інформування в разі загострення», – сказав Лисенко.

Він також прокоментував інформацію ЗМІ про те, що РФ направила бойовикам «ЛНР» велику кількість бронетехніки.

«Було зафіксовано колони військової техніки з особовим складом, бронетранспортери. Інформація про танки, які начебто заходили, не підтвердилась. Річ у тім, що у Луганську та навколо і так достатньо цієї техніки. Настільки багато, що у них не вистачає механіків-водіїв цю техніку підняти і вирушити в якийсь район. Ми за ситуацією спостерігаємо, працюють наші оперативні канали, розвідка, в тому числі і повітряна. До цієї ситуація прикута увага багатьох розвідувальних підрозділів, у тому числі іноземних країн», – зазначив він.

Нагадаємо, за даними російських ЗМІ,  22 листопада в окупованому Луганську так звана народна поліція «ЛНР» за допомогою «спецназу ДНР» захопила всіх співробітників місцевої «прокуратури».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, напередодні ватажок бойвиків ОРЛО Ігор Плотніцкій відсторонив «міністра внутрішніх справ «ЛНР» у зв’язку з порушенням проти того кримінальної справи.

У відповідь «міністр» забарикадувався в будівлі міліції псевдореспубліки, звідки заявив про затримання на окупованій частині Луганської області нібито українських диверсантів.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ 21 листопада зафіксувала військову техніку, озброєних людей та колону, яка прямувала до Луганська з ОРДО.

Директор департаменту комунікації міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, посилаючись на власні джерела, повідомив, що що Плотніцкій утік до Росії.

22 листопада стало відомо, що ця інформація не підтвердилася. Ватажок бойовиків самопроголошеної «Луганської народної республіки» вранці в середу провів робочу нараду. Зокрема, він доручив розібратися зі спробою «міністра внутрішніх справ ЛНР» вчинити «державний переворот».