Мінфін неправильно вирахував необхідну суму виплат за субсидії

Понад 6 місяців держава не відшкодовує субсидії у повному розмірі, тому підприємства, які надають комунальні послуги, можуть припинити робити це в борг. Звичайні українці нічого не підозрюють: їм приходять платіжки з урахуванням субсидій. Про це йдеться у сюжеті 24.

Наприклад, у невеликому прикордонному місті Володимир-Волинський із населенням у 40 тисяч осіб майже половина – на субсидіях. Мешканці і не підозрюють, що держава пільги не профінансувала. Борг місту становить уже 51 мільйонів гривень.

Місцева влада не може заплатити комунальним підприємствам. Відтак, якщо найближчим часом гроші не надійдуть, місто зостанеться без води, світла і по вуха в смітті. А взимку – ще й без тепла.

Схожа ситуація і у Львові, хоча сума невиплат за субсидії більша – 601 мільйонів гривень – пропорційна кількості мешканців. Аби місто не залишились без компослуг, кожна управлінська контора як може так і викручується, розповів голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Хто аванс у мешканців попросить, хто на особистих зв’язках з комунальними підприємствами «виїжджає».

В Асоціації міст запевняють, що аналогічна ситуація – по всій Україні. Причина – Мінфін неправильно вирахував необхідну суму виплат за субсидії, тому в бюджет меншу і заклали. У кошторис негайно потрібно внести зміни.

У прес службі не знайшли того, хто б відповів на запит журналістів. Чи взялись за перерахунок у Мінфіні – наразі не відомо. Тому перспектива змерзнути взимку і потонути у смітті досі залишається.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ