Під час пожежі у вогні розплавилися близько 300 тонн свинцю з даху і дзвіниці собору

Полум’я, яке 15 квітня охопило Нотр-Дам у Парижі, виділяло токсичні речовини. Тепер вагітним жінкам і дітям, які живуть неподалік собору, рекомендують здати аналізи крові через побоювання про можливе отруєння свинцем. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на BBC.

Зазначається, що результати аналізів однієї дитини, яка живе на острові Сіте в центрі міста, показали надмірну кількість свинцю в організмі. Органи охорони здоров’я заявили, що рівень вмісту свинцю в крові дитини перевищує нормативні межі.

Чиновники стверджують, що під час пожежі у вогні розплавилися близько 300 тонн свинцю з даху і дзвіниці собору, внаслідок чого існує високий ризик забруднення навколишніх районів токсичними речовинами.

Через тиждень після пожежі паризька поліція заявляла, що загроза впливу свинцю була «локалізована», але попередила людей, що живуть поруч з собором, про необхідність використовувати «вологі серветки для прибирання пилу».

Тепер регіональне агентство охорони здоров’я в Парижі почало «екологічне розслідування» після того, як дитина здала аналіз на наявність свинцю в крові. В результаті дітям у віці до 7 років і вагітним жінкам, які живуть на острові Сіте, де розташований Нотр-Дам, було рекомендовано проконсультуватися зі своїм лікарем «в якості запобіжного засобу».