Статут передбачає штраф, позбавлення спонсорської підтримки й відсторонення від участі в конкурсі до 3 років

Європейська мовна спілка покарає і Росію, і Україну через ситуацію, що склалася на цьогорічному пісенному конкурсі «Євробачення». Щоправда, поки невідомо, яким саме буде покарання, пише Телекритика.

Своє рішення ЄМС оголосить вже після конкурсу. За словами глави оргкомітету конкурсу Франка-Дітера Фрайлінґа, імовірно, це станеться в рамках засідання 12 червня.

Він уточнив, що не сумнівається в тому, що країни будуть покарані, питання полягає лише в тому, які саме санкції це будуть. Статут ЄМС передбачає грошовий штраф, позбавлення спонсорської підтримки, відсторонення від участі в конкурсі на строк до трьох років тощо.

Глава оргкомітету «Євробачення» нагадав, що, організовуючи конкурс, Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити виступ всіх учасників, але не виконала його в ставленні до російської представниці.

Однак, за його словами, і Росія порушила правила конкурсу, оскільки представники її делегації не були присутні на обов’язкових попередніх зустрічах в Києві на початку року.

Нагадаємо, 22 березня Служба безпеки України на три роки заборонила в’їзд в країну російській учасниці конкурсу «Євробачення» Юлії Самойлової. Заборона обґрунтована тим, що Самойлова в 2015 році в’їхала на територію анексованого Криму.

У свою чергу, Росія офіційно відмовилась замінити конкурсантку. Таким чином РФ і не братиме участі у цьогорічному пісенному конкурсі, і не транслюватиме його.