Аркадій Ротенберг перебуває під санкціями США та Євросоюзу

«ТПС Нерухомість», яку серед іншого контролює і російський олігарх Аркадій Ротенберг, готова згорнути свій бізнес в Україні та продати ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві. Про це пище російське видання Коммерсант з посиланням на джерела.

Переговори про купівлю торговельно-розважального центу ведуть з українською інвесткомпанією Dragon Capital, яка впродовж останніх двох років активно скуповує комерційну нерухомість в Україні. ТРЦ «Ocean Plaza» можуть продати за 270-315 млн доларів – приблизно в таку ж суму об’єкт оцінювався шість років тому, коли «ТПС» вийшла на український ринок.

За словами джерел, угода поки не закрита.

«Потенційний покупець шукає кредитора. Це вимагає часу, оскільки у місцевих банків є проблеми з ліквідністю», – зазначив один зі співрозмовників видання.

У «ТПС Нерухомість» не відповіли на запит видання. У Dragon Capital від коментарів відмовилися.

ТРЦ «Ocean Plaza» – один з найбільших в Україні торгово-розважальних комплексів

Про наміри «ТПС» вийти з Ocean Plaza стало відомо в 2014 році, коли США і Євросоюз запровадили санкції щодо Аркадія Ротенберга, який був серед співвласників TPS Real Estate Holding (їй належала «ТПС Нерухомість»). Додатковим фактором була агресія Росії проти України.

Dragon Capital заснована в 2000 році Томашем Фіалою. У портфелі компанії, – ТРЦ «Victoria Gardens» у Львові (48,2 тис. кв. м), логістичний комплекс класу А «East Gate Logistic» в Борисполі, 60% в логістичному комплексі класу А «West Gate Logistic» в селі Стоянка, складський комплекс в Бучі, ТРЦ «Піраміда», бізнес-центри «Прайм» і «Євразія» в Києві. Офісні центри Dragon придбала восени 2017 року біля «БТА-банку», сума угоди не розкривалася.

«ТПС Нерухомість» стала керувати Ocean Plaza шість років тому. За даними джерел, «ТПС» придбала цей об’єкт, угода оцінювалася в $ 280 млн.

ТРЦ «Ocean Plaza» – один з найбільших в Україні торгово-розважальних комплексів. Відкритий 19 листопада 2012 року. Загальна площа будівлі становить 165 тис. кв. м.