Львівське сміття дісталося і до Київщини

Бездіяльність львівського мера Андрія Садового, внаслідок якої чи не вся Україна вже познайомилася зі львівським сміттям, докотилася і до Київщини. Керівник фракції «Свободи» в Київській обласній раді, нардеп VII скликання Ігор Сабій у коментарі PoliticUA розповів, чим Україні загрожує ця «сміттєва сага» і як боротися з проблемою.

Очільник фракції «Свобода» в Київській облраді повідомив, що на Київщині уже неодноразово виявляли факти завезення сміття зі Львова.

«Проблема в тому, що це не роблять цивілізовано. Не укладають договори зі сміттєвими полігонами чи сміттєпереробними заводами, які є в Києві. Усе роблять «у чорну» – висипають відходи у посадках, лісосмугах, промзонах. Останні факти щодо Поліського й Іванківського району узагалі кричущі!» – підкреслив депутат.

За його словами, користаючись низькою заселеністю Поліського району, що постраждав від Чорнобильської катастрофи, саме туди львівське сміття повезли масово, хоча там усе одно живуть люди: «Більше того, та «зараза», що розводиться у стихійних смітниках, через ґрунтові води потрапляє у Дніпро й інші річки, що створює загрозу для всієї Київщини».

Як запевнив «свободівець», у цій ситуації основний метод боротьби з цим екологічним тероризмом – заборона поліцією пропуску вантажівок зі львівським сміттям на територію Київської області.

«За великим рахунком, можна відкривати кримінальну справу за шкоду екології та свідоме поширення хвороб, які легко поширюються зі сміттям. Якщо це продовжуватиметься і надалі, ми не застраховані від спалахів давно забутих епідемій на кшталт чуми, холери чи тифу», – попередив посадовець.

Інший варіант – депутатам Львівської міськради вплинути на свого керівника, який мусить нарешті ухвалити необхідні рішення, оскільки нині у Львові офіційно спрямовують кошти з бюджету не на утилізацію сміття у себе на місці, а на розвезення сміття по всій країні.

«Має нарешті бути політична відповідальність. Мер Львова уже третій термін на своїй посаді – за цей час можна було вирішити цю проблему. Він постійно вихваляється своєю «європейськістю». То чому б не перейняти досвід у своїх європейських колег? Львівський бюджет абсолютно дозволяє це зробити», – зауважив націоналіст.

Крім того, він повідомив, що очолювана ним фракція на наступну сесію облради підготує повну інформацію з наведенням доказів і свідчень про численні факти завезення сміття зі Львова на територію Київщини.

«Є відповідні фото та інші докази – чеки зі львівських магазинів і навіть документи різних фірм. Якщо партія Садового «Самопоміч» хоче доказів – ми їх надамо», – підсумував керівник фракції «Свобода» у Київській облраді.