Спілка польських вчителів та Форум профспілок з 8-ї ранку понеділка розпочали безстроковий страйк

У Польщі стартував масштабний безстроковий стайк вчителів – з 8 квітня не буде уроків у тисячах шкіл країни. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на RMF24.

Переговори представників профспілок з урядом, які тривали весь минулий тиждень, не принесли результатів. На урядові пропозиції, які полягали у поступовому збільшенні зарплат при відповідному збільшенні навантаження, погодилася лише одна з профспілок. Інші дві великі організації – Спілка польських вчителів та Форум профспілок – з 8-ї ранку понеділка розпочали безстроковий страйк.

Наразі вчительська зарплата складає близько 929 євро, що менше за середню зарплату по країні. Профспілки вимагали підвищення зарплат на 30%.

Уряд напередодні виборчої кампанії оголосив про дуже щедрі соціальні програми, вигоду від яких мають відчути значні верстви населення. Обіцянки урядовців обійдуться держбюджету в близько 40 мільярдів злотих (більше 9 млрд євро), або ж майже 2% ВВП. Нова соціальна політика може підвищити розмір бюджетного дефіциту до 2,8% ВВП, що дуже близько до встановленої Євросоюзом межі.

Обіцянки уряду розлютили півмільйона вчителів, які не входять до електорату «Права і справедливості». На вчителів не поширилися щедрі урядові програми, орієнтовані в основному на багатодітні родини і людей старшого віку, які становлять базу ПіС.