Упродовж останнього тижня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом фіксували випадки отруйних хімічних викидів із заводу «Титан»

На адмінмежі із анексованим Росією Кримом прикордонники скаржаться на нудоту та головний біль через випари невідомої речовини на заводі «Кримський титан». Про це розповів речник Держприкордонслужби Олег Слободян, передає Українська правда.

«Прикордонники несуть службу в штатному режимі. Були скарги від прикордонників на самопочуття – це переважно головний біль, нудота, першіння в роті, але такі військовослужбовці одразу відводяться від служби і їм надається медична допомога», – розповів Слободян.

За його словами, серйозних ускладнень здоров’я прикордонників ДПСУ немає.

«Інформацію про викиди на заводі враховано в службі. Змінено маршрути руху прикордонних нарядів, всі вони забезпечені засобами індивідуального захисту. Намагаємось не ставити до прикордонних нарядів жінок», – пояснив речник.

Також він повідомив, що вплив радіоактивних парів відчувається на адмінмежі з окупованим Кримом і в населених пунктах. Проте, за словами Слободяна, вітри, як і раніше, дмуть в глибину окупованого півострова, тому там ситуація набагато гірша.

Речник додав, що в зоні враження знаходяться населенні пункти, але їхні скарги – це уже питання місцевих органів самоврядування.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, упродовж останнього тижня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом фіксували випадки отруйних хімічних викидів із заводу «Титан», що розташований в окупованому Криму. Зокрема, неподалік від КПВВ «Чаплинка» військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі.

Так званий глава республіки Сєрґєй Аксьонов повідомив, що 4 вересня вперше гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму. Робота заводу «Титан» була зупинена на два тижні, а у школах регіону оголосили позапланові канікули. З Армянська евакуюють дітей. Водночас, за словами Аксьонова, підстав для запровадження режиму надзвичайної ситуації в Армянську немає.

Нагадаємо, Україна передала інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі окупованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Читайте: За ніч металеві предмети у будинках жителів окупованого Армянська вкрились липкою іржею