Кремль
Якщо Росія не зможе злізти з «нафтової голки», то стане ще більш небезпечною

Падіння цін на нафту може спричинити серйозні наслідки для нафтозалежних економік. Які саме – про це розмірковують оглядачі Forbes.

Матеріал має назву: «Через низькі ціни на нафту в Саудівській Аравії почалася революція. На черзі Росія?».

У Саудівській Аравії почалася «невелика революція у формі зменшення витрат держбюджету, підвищення податків, а також тарифів на воду, електрику та ЖКГ для розпещеного населення», – пише Тім Трідґолд. Наймасштабніший план (щоправда, за даними автора, він наразі не підтверджений) – продаж часток у Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco) або в низці активів у нафтопереробці.

За однією з версій, Саудівська Аравія готується до «тетчерівської революції». Цими зусиллями керує крон-принц Мугаммад бен Салман, який усвідомлює, що ера високих цін на нафту скінчилася.

Серед тривожних ознак у Саудівській Аравії – те, що більше половини робочої сили отримує зарплату від держави, а «центральне планування отупляє економіку», як висловлюється автор.

«Частково у Саудівської Аравії ті самі проблеми, що й у Росії, де надмірна ставка на нафту завела країну в глухий кут, а проблеми посилюються західними санкціями», – йдеться в статті.

На думку автора, Саудівська Аравія вирішила модернізуватися, поки є нагода, і спрямувати свої заощадження на стимулювання нових галузей, а також на розвиток нових джерел податків.

«У Росії, як видається, такого виходу немає: її інвалютні резерви вже знизилися до 100 млрд. доларів і можуть повністю вичерпатися за рік, якщо ціни на нафту впадуть до 30 доларів за барель і не підвищаться», – наголошує автор.

Друга велика відмінність: у Саудівської Аравії є багаті й могутні друзі, які готові допомогти їй із диверсифікацією економіки, а Росія таких друзів не має.

Якщо Саудівська Аравія зуміє здійснити «революцію а-ля Тетчер», вона зможе стати лідером Близького Сходу, що потішить Захід.

Якщо ж Росія не зможе злізти з «нафтової голки», то стане ще більш небезпечною й ізольованою країною, вважає оглядач.

Читайте: Московська біржа зафіксувала рекордний обвал рубля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ