Чергова жертва придбала в’ялену рибу в магазині «АТБ» міста Харкова

Попри застереження Держпродспоживслужби українці продовжують вживати смертельно небезпечну в’ялену рибу. Чергову жертву зафіксували у Кіровоградській області. Жінка захворіла на ботулізм і за кілька днів померла. Про це йдеться у повідомленні обласного лабораторного центру.

«До інфекційного відділення Новоукраїнської центральної районної лікарні госпіталізовано жінку, якій встановлено попередній діагноз – ботулізм. Перші симптоми недуги з’явились 6 липня близько опівночі, через 4 години після вживання в їжу в’яленої риби, яку вона придбала власноруч в магазині «АТБ» м. Харкова», – йдеться у повідомленні.

За декілька годин після госпіталізації жінку перевели до реанімації, проте захворювання розвивалось дуже стрімко – навіть після застосування протиботуліністичної сироватки 8 липня жінка померла.

Нагадаємо, у червні в Україні зафіксували низку смертей від ботулізму. Всі жертви вживали в’ялену рибу, що її придбали у супермаркетах. Очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа заявив, що загострення ситуації із захворюванням на ботулізм пов’язано з недотримання технології виробництва, умов зберігання та реалізації продукції.

4 липня в Україні нарешті з’явилася сироватка від ботулізму, якої не було в нашій державі з 2014 року. Ліки канадського виробництва передали в рамках програми розвитку ООН.

Довідка: Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма захворювання може призвести до летального результату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ